SÜPER MİNİKLER VE MİNİKLER TÜRKİYE ESKRİM ŞAMPİYONASINDA İLK GÜN TAMAMLANDI

SÜPER MİNİKLER VE MİNİKLER TÜRKİYE ESKRİM ŞAMPİYONASINDA İLK GÜN TAMAMLANDI

Süper minik kızlar kılıç kategorisinde Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Deniz Duvan birinci olarak altın madalyaya ulaşırken, Samsun Eskrim Spor Kulübünden Eylül Bahar Özden ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Ankara Pars Eskrim Spor Kulübünden Ebrar Nisa Kutlu ile İstanbul Açı Gençlik Spor Kulübünden Selin Hepvar 3., İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Ela Güneş 5., Bursa ferdi sporcusu Duru Kırsırtlı 6., Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Neris Ada Kabadere ve Bursa ASP Gençlik Spor Kulübünden Defne Utaş 8. sırayı elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Süper minik erkekler kılıç kategorisinde ise Ankara ICT Spor Kulübünden Ateş Efe Toker 1.'liği elde ederek altın madalyaya ulaştı. Bursa ferdi sporcusu Nedim Semih Mescioğlu ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, Eskişehir Demir Spor Kulübünden Kıvanç Cengiz ile Ankara ICT Spor Kulübünden Deniz Çoruh Akın 3., Zonguldak ferdi sporcusu Acar Dankaz 5., Bursa ferdi sporcusu Yiğit Ayaz 6., Ankara ICT Spor Kulübünden Arda Mutlu 7., Bursa ferdi sporcusu Mustafa Can Gül 8. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Dereceye giren sporcular madalyalarını Yomra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Eskrim Trabzon İl Temsilcisi Faik Ahmet Öztürk'ün elinden aldı.

Türkiye Şampiyonasında yarın minik erkekler ve kızlar kılıç müsabakaları oynanacak.