Adana Eskrimcilere Ev Sahipliği Yaptı

Adana Eskrimcilere Ev Sahipliği Yaptı

Adana'da 14-15 Aralık tarihlerinde düzenlenen ‘Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası' ve ‘Yıldızlar Flöre Federasyonu Kupası' iki gün süren kıran kırana mücadelenin ardından son buldu. Türkiye'nin 10 ilinden 166 eskrimciyi Adana'da bir araya getiren organizasyonda; kılıç branşında sporcular Türkiye Şampiyonluğu için mücadele ederken; yıldız flöreciler de federasyon kupasını almak için pistlerde tek döktü. Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda iki gün boyunca gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda dereceye giren sporcular kürsü mutluluğu yaşadı. 

 

BUYUK KADINLAR KILIC_2

 

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2019-2020 faaliyet takviminde yer alan ‘Büyük Erkekler ve Kadınlar Kılıç Türkiye Şampiyonası' ve ‘Yıldız Erkekler ve Kızlar Flöre Federasyon Kupası'nda, ‘Adıyaman, Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Muğla ve Samsun' illerinden eskrimciler piste çıkıp madalya ve kupa kazanmak için ter döktü.

 

YILDIZ ERKEK FLORE

 

Türkiye Şampiyonası ve Federasyon Kupası'nda dereceye giren sporcular madalya ve başarı sertifikalarını Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, TEF Teknik Kurul Koordinatörü Recep Koç, Müsabaka Gözlemcisi Uluslararası Hakem Ilgın Güçlüer Sürekcigil ve Eskrim Adana İl Temsilcisi Kadir Atakan Akçay'ın elinden aldı.

 

79450196_2523703127751174_4747947528090025984_o

 

BUYUK ERKEK KILIC-

 

Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası & Yıldızlar Flöre Federasyonu Kupası Turnuva Bülteni için tıklayınız.

 

14-15 ARALIK GENEL MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

BÜYÜK ERKEKLER KILIÇ

 

1-Enver Yıldırım (ANKA GSK)
2-Muhammed Anasız (Eskişehir Demirspor Kulübü)
3-Emirhan Çiftci (Kastamonu Eskrim SK)
3-Murat Topgül (Anka GSK)

 

BÜYÜK KADINLAR KILIÇ

 

1-Emine Irmak Yücel (TED SK)

2-Berfin Nur Özarslan (Başkent Eskrim SK)
3-Delfinsu Aydoğan (Bursa ferdi)
3-Begüm Alkaya (Pars Eskrim GSK)



YILDIZ ERKEKLER FLÖRE


1-Poyraz Tuncer (Altınyurt SK)
2-Can Alkış (Ankara ferdi)
3-Mustafa Burak Çufadar (AESK)

 

YILDIZ KIZLAR FLÖRE


1-Nazlı Ceren Alioğlu (Ankara ferdi)
2-Lal Ertün (Marmara Eskrim SK)
3-Alisa İsbir (Ankara ferdi)

 

 

Yıldız Erkek Flöre sonuçları için tıklayınız.

Yıldız Kız Flöre sonuçları için tıklayınız.

 

 

Eskrim için yollardayız

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun