Eskrimcilerimiz Burgaz’da Kupaları Topladı

Eskrimcilerimiz Burgaz’da Kupaları Topladı

Bulgaristan'ın Burgaz şehrinde 7- 9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Burgas Cup 2019/ U14 (14 Yaş Altı) Yıldızlar Circuit Turnuvası'nda mücadele eden eskrimcilerimiz turnuvayı hem bireysel hem de takım müsabakalarında başarılı sonuçlarla tamamladı. ‘U12 Kızlar/ Erkekler Kılıç' kategorilerinde piste çıkan sporcularımız Arda Tanerler ve Ela Güneş; 'U14 Erkekler Kılıç' kategorisinde ise sporcumuz Demir Çilingir birincilik kupasının sahibi olurken;  takım müsabakalarında da başarılı sonuçlar elde eden takımlarımız turnuvayı 3 kupayla tamamladı.

 

IMG-20190609-WA0004

 

Turnuvanın ilk günü ‘U12 Kızlar/ Erkekler Kılıç' kategorilerinde piste çıkan sporcularımız şampiyonluğu kimseye bırakmadı. Erkeklerde Arda Tanerler, kızlarda ise Ela Güneş birincilik kupasının sahibi olurken; aynı kategoride sporcumuz Nedim Mescioğlu ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Toprak Altınçekiç ve Ateş Efe Toker 3'ncü, Uras Macit 5'nci, Kıvanç Cengiz 7'nci sırada yer aldığı turnuvada U12 Kızlar Kılıç'ta ise sporcumuz Duru Kırsırtlı gümüş madalya kazandı. Aynı kategoride Defne Utaş 3'ncü ve Irmak Şenoğlu 7'nci sıranın sahibi oldu.

 

u14 erkek_1

 

Turnuvanın ikinci gününde ‘U14 Erkekler Kılıç' kategorisinde oynanan maçlar sonucunda eskrimcilerimiz kürsüyü yine boş bırakmadı. Bu kategoride de sporcumuz Demir Çilingir birincilik kupasını kazanan isim oldu. Turnuvada aynı zamanda ‘Erkekler Kılıç'ta mücadele eden sporcularımız Burak Emiroğlu 5'nci, Alkım Öztürk 6'ncı ve Ömer Batu Kumla turnuvayı 7'nci sırada tamamladı.

 

BURGAZ'DA TAKIMLARIMIZDAN 3 KUPA

 

IMG-20190607-WA0001

 

Turnuvanın son gününde gerçekleştirilen takım müsabakalarında da başarılı sonuçlar elde eden takımlarımız günü 3 kupayla tamamladı. Erkeklerde; Toprak Altınçekiç, Demir Çilingir ve Efe Toker'den oluşan TUR1 takımımız ikincilik kupasının sahibi olurken; Arhan Andıç, Kıvanç Cengiz, Efe Emiroğlu ve Uras Macit'ten oluşan Demirspor takımımız 3'ncülük kupasını kazandı.Kızlarda ise Rana Ataktürk, Duru Duş ve Defne Utaş'tan oluşan TUR1 takımımız turnuvayı 3'ncü takım olarak tamamlayarak 3'ncülük kupasının sahibi oldu.