Eskrimde yurt içi turnuvalar 17 Ekim’de başlıyor

Eskrimde yurt içi turnuvalar 17 Ekim’de başlıyor

 Eskrimde ‘2019-2020' turnuva sezonu, yaşanan Kovid-19 salgın süreci nedeniyle tamamlanamasa da, yeni sezon 17 Ekim Cumartesi günü Adıyaman, Bursa ve Sakarya'da başlıyor. Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF), ‘2020-2021 yılı faaliyet programında yer alan ‘U12 (12 yaş altı) Flöre Açık Turnuva' Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, ‘U12 Flöre Açık Turnuva' Bursa'da ve ‘U12- U14 Epe Açık Turnuva' Sakarya'da bu hafta sonu (17-18 Ekim) eskrimcileri çok özlediği pistlerde buluşturacak.

 

Adıyaman'da Gölbaşı Spor Salonu, Bursa'da Çekirge Kapalı Spor Salonu ve Sakarya'da Serdivan Spor Salonu'nda iki gün boyunca gerçekleştirilecek karşılaşmalarda eskrimciler kürsü mücadelesi verecek.

 

Yaşanan gelişmeler nedeniyle birtakım farklılıklarla da olsa yeni sezonun büyük bir heyecan yarattığını belirten TEF Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, sezonun başlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını dileyen Atalı, “Eskrimi çok özlemiştik. Sporcularımız, normalleşme süreciyle birlikte her ne kadar antrenmanlarına başlamış olsa da uzun zamandır turnuvalardan uzak kalmıştı. O heyecan dolu karşılaşmaları, pistlerdeki dostluğu izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Her türlü sağlık önlemini alarak yeni sezonumuza başlıyoruz. Bizim için sporcularımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Yeni turnuva sezonumuzun hayırlı olmasını, sağlıkla geçmesini dilerim” dedi.

 

Geçtiğimiz sezonun pandemi nedeniyle sekteye uğradığını hatırlatan Başkan Atalı, 2020-2021 faaliyet takviminin ‘sağlık' öncelikli olarak titizlikle hazırlandığının altını çizdi. Atalı, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan pandemi süreci sportif faaliyetleri olumsuz yönde etkilerken, geçtiğimiz Haziran ayı itibariyle normalleşme süreciyle birlikte eskrimcilerimiz antrenmanlarına başlamıştı. Federasyonumuz bu hafta sonu itibariyle, salgınla mücadele tedbirlerini uygulayarak faaliyetlerine başlıyor. Her türlü yarışma, turnuva ve şampiyona için öncelikle Bakanlığımız Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden onayımızı alıyoruz. Turnuvalarımız; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde, günlük programda toplam katılımcı sayısı 100'ü geçmeyecek şekilde organize edilecek.”

 

Önümüzdeki dönem yurt içi turnuvalara ev sahipliği yapacak iller arasında; Adıyaman, Ankara, Bursa, Kahramanmaraş, Karabük, Konya, Manisa, Sakarya, Sivas ve Trabzon yer alıyor.

 

IMG_20191228_123320

 

flore_arsiv_gorsel

 

IMG_1139