Federasyonumuz 'performans' artırıyor

Federasyonumuz 'performans' artırıyor

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF), kadrosuna dahil ettiği 'Atletik Performans Antrenörü Ali Eraslan' ile antrenör kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Başkan Prof. Dr. Murat Atalı, "Olimpik Milli takımın, TOHM sporcularımızın ve diğer kategorilerdeki Milli Takımlarımızın; çeviklik, çabukluk, mobilizasyon, stabilizasyon, kuvvet ve sürat gibi çalışmalarını Ali hocamız yönetiminde yaptıracak ve sporcularımızın fiziksel performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına katkı sağlayacağız" dedi.

 

Sportif performansın temel olarak; fiziksel, teknik ve zihinsel ögelerin bir bütünü olduğuna işaret eden Başkan Atalı, "Sporcular ve antrenörler bu ögeler özelinde hangi özelliklerinin iyi ve hangilerinin geliştirilmeye daha çok ihtiyaç duyduğunu birlikte çalışarak ve çeşitli ölçümlerle tespit edebilirler" diye konuştu.

 

"Bundan sonraki süreçte eskrim pistlerimiz ile bilimi birleştiriyoruz" diyen Başkan Atalı, değerlendirmelerini şu sözlerle sürdürdü:"Yapılacak olan bu çalışmalardan kulüplerimizin ve kulüp antrenörlerimizin de faydalanmalarını, bu çalışmalara erişimlerini ve atletik performans geliştirme çalışmaları ile ilgili tüm antrenörlerimizin eğitim almalarını da sağlayacağız."

--
ALİ ERASLAN KİMDİR?
Akademisyen, Atletik Performans Antrenörü.
Gazi Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra, Masaryk Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti) ve Canisius Koleji'nde (Amerika Birleşik Devletleri) spor ve fitness alanında lisansüstü programlara katılmış, daha sonra tekrar Gazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktora eğitimine başlamıştır.

 

Türkiye'de profesyonel futbol takımlarının yanı sıra; NCAA ve La Liga gibi liglerde atletik performans antrenörü olarak yer almıştır.

 

Kariyerinde egzersiz ve spor alanında ulusal ve uluslararası birçok organizasyondaki çeşitli görevleriyle birlikte; 2012'den bu yana eğitmen eğiticisi pozisyonundadır. Halen, Gazi Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesinde'nde Öğretim Elemanı olarak görev almaktadır.

 

ali_hoca_