Millilerimiz Dünya Şampiyonasında 4’te 4 yaptı

Millilerimiz Dünya Şampiyonasında 4’te 4 yaptı

Çin'in Wuxi kentinde düzenlenen Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında Enver Yıldırım ve İrem Karamete'nin ardından bugün de Iryna Shchukla ve Martino Minuto ana tabloya kalmayı başardı

Erkekler flöre kategorisinde oynanan grup müsabakalarında oynadığı 4 maçı kazanan, 1 maçı da kaybeden milli sporcumuz Martino Minuto, ana tabloya kaldı ve Slovakyalı Cedrik Serri'nin rakibi oldu. Minuto 24 Temmuz Salı günü Serri'yi elemesi halinde iki Honkonglu sporcu Chun Yin Ryan Choi ile Ka Long Cheung'un maçını galibiyle tablo 16 için mücadele edecek.

Kadınlar kılıç kategorisinde ise 2 maçı kazanan, 3 maçı kaybeden Iryna Shchukla da ana tabloya kalmayı başardı. 64'lük ana tablo maçında 24 Temmuz Salı günü Koreli Jiyeon Kim ile karşılaşacak olan Shchukla, rakibini yenerse Koreli Sooyeon Choi ile Venezuellalı Shia Rodriguez'in maçının galibiyle tablo 16 maçına çıkacak.

19 Temmuz'da başlayan Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında ilk gün erkekler kılıçta Enver Yıldırım, dün de kadınlar flörede İrem Karamete ana tabloya kalmıştı.