ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği üzere; “Milli Takım Sporcularının Belirlenmesi ve Temsil Görevi Verilmesi Talimatımız” 02.07.2018 tarihinde Spor Genel Müdürlüğümüz ve Federasyonumuz web sitelerinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Bu Talimatımız hükümleri gereği Uluslararası Eskrim Federasyonu (FIE) ve Avrupa Eskrim Konfederasyonu (CEE) ülke kotaları ve bütçe imkanları dahilinde uluslararası spor federasyonlarının düzenlemiş olduğu turnuvalara Federasyon tarafından belirlenen sporcular haricinde katılmak isteyen sporcuların, bu müsabakalara katılabilmelerini sağlamak amacı ile yapılan düzenlemede, Federasyona Katılım Bedeli ödenmesi sureti ile katılım sağlanacağını bir kurala bağlanmıştır.

 

Bu şekilde katılım gösterecek sporcuların kendi antrenör ve/veya idarecileri ile bu müsabakalara gitmek istemeleri halinde, bu kişilerin katılım bedellerinin de Federasyonumuza ayrıca ödenmesi gerektiği duyurulmuştur.

 

Ancak yapılan duyuru, talimat ve yönergelere rağmen bazı antrenörlerimizin bu kurala uygun hareket etmediği görülmektedir.

 

Federasyonumuz talimat ve yönergelerine göre katılım göstermeyen antrenörler ve Milli Takım sporcularının sorumlulukları ile ilgili kurallara uymayan sporcular için disiplin işlemi uygulanacaktır.

 

İlanen duyurulur.

 

Türkiye Eskrim Federasyonu