Samsun’da Madalyalar Sahiplerini Buldu

Samsun’da Madalyalar Sahiplerini Buldu

Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'nda 9- 10 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ‘U10- U12- U14 Açık Kılıç Turnuvası' bugün oynanan maçlarla sona erdi. Turnuvada bugün U10 Kızlar kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Irmak Şenoğlu, U12 Erkekler'de Bursa ferdi sporcusu Arda Tanerler ve U14 Kızlar kategorisinde ise Zonguldak ferdi sporcusu Ayşe Betül Doğan altın madalya kazandı.

 

İkinci gün oynanan maçlar sonucunda 10 Kızlar kategorisinde; Vişnelik TESK sporcusu Duru Ayşe Özgönül 2'nci olurken, Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Ecrin Duru Başkalar ile İstanbul ferdi sporcusu Selin Seyhan üçüncülüğü paylaştı. Müsabakalar sonucu Vişnelik TESK sporcusu Öykü Ulusoy ile ANOKES S.K. sporcusu İrem Melek Bayrak ise 5'nciliği paylaştı. İzmir Büyükşehir Bel. GSK. Sporcusu Mina Yıldız 7'nci, ICT SK sporcusu Aden Ela Özgül ise 8'nci sırada yer aldı. Başarılı sporcular madalyalarını Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun elinden aldı.

 

U12 Erkek kategorisinde ise ICT SK sporcusu Ateş Efe Toker 2'nci, Bursa ferdi sporcusu Yiğit Ayaz ile ASP GSPK sporcusu Toprak Altınçekiç 3'ncü, Bursa ferdi sporcusu Nedim Semih Mescioğlu 5'nci, Bursa Ferdi sporcusu Mustafa Can Gül 6'ncı, Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Uras Macit 7'nci ve Vişnelik TESK sporcusu Arda Akalın 8'nci oldu. Başarılı sporcular madalyalarını Kasapoğlu'nun elinden aldı.

 

Turnuvada son olarak U14 Kızlar kategorisinde; ICT SK sporcusu Gökçe Sena Üstün 2'nci, İstanbul ferdi sporcusu Defne Çelik ile Pars Eskrim GSK sporcusu Alara Çermen 3'ncü, Kastamonu ESK SK sporcusu Nil Güngör 5'nci, Zonguldak ferdi sporcusu Damla Demirkol 6'ncı, Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Berfin Özsüngü 7'nci ve Bursa ferdi sporcusu Duru Kırsırtlı 8'nci sırada yer aldı. Başarılı sporcular madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Portakal'ın elinden aldı.

WhatsApp Image 2019-02-10 at 15.57.53 (1)

 

WhatsApp Image 2019-02-10 at 17.33.47

WhatsApp Image 2019-02-10 at 15.57.53