Yurt Dışı Turnuvalar Katılım İşlemleri Ve Esasları

Yurt Dışı Turnuvalar Katılım İşlemleri Ve Esasları

 

Federasyonumuzun 2019-2020 Faaliyet Programında bulunan (FIE ve CEE) yurtdışı turnuvalara, Federasyon tarafından belirlenen sporcular haricinde, Milli Takım Sporcularının Belirlenmesi ve Temsil Görevi Verilmesi Talimatı hükümlerine göre katılmak isteyen sporcuların Federasyon banka hesabına ödemeleri gereken katılım bedeli ve konuyla ilgili açıklamalar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. 

     - Katılım bedeli 300 TL dir. EFC lisans Bedeli 20 Euro ve FIE lisans Bedeli 25 Euro 'dur. ( U14 Circuit Turnuvaları için EFC lisansı gerekmemektedir. )

     - Müsabakalara katılmak isteyen sporcu ve antrenörlerin  başvurularını turnuvadan en az 21 gün önce yaparak katılım bedelini ödemeleri gerekmektedir.  

     - Yurtdışı Turnuva Katılım Formlarının ve katılım bedeli dekontunun Federasyona ulaşması ile birlikte başvuru işleme alınacaktır.

   Başvuru Formu için tıklayınız.

      -  Katılım formlarında, 18 yaşından küçük sporcuların ilgili turnuvaya kimin sorumluluğunda katılacağı belirtilecek olup, sorumluluğu alan kişilerin belirtilmediği katılım başvuruları işleme alınmayacaktır.

      -  Söz konusu turnuvaya katılım göstermek isteyen kafilelere yalnızca ferdi müsabakalar için hakem desteği verilecek olup, görevlendirilen hakemlere aynı zamanda organizasyonun uygulaması doğrultusunda takım müsabakalarında da görev verilebilir. Ancak Federasyonca ferdi müsabakalar için görevlendirilen hakemlerin takım müsabakaları için kabul edilmemesi durumunda, takım müsabakalarına katılacaklar tarafından hakem ücretinin organizasyona ödemesi yapılacaktır. Katılım gösteren tüm vizeli antrenör ve sporculara pasaport kullandırılacaktır. İlgili sezonda vizeli olmayan antrenörlerin idareci olarak onayları alınacaktır. Antrenör olarak katılımlarda en az 2. kademe antrenör olma zorunluluğu bulunmaktadır.

     - Turnuvaya katılacak kafilelerin; tüm ulaşım, konaklama, transfer, lisans, müsabaka kayıt v.s. ücretleri katılımcılara ait olmak üzere bütün organizasyonlarının,  kendileri, bölgeleri veya kulüpleri tarafından yapılması gerekmektedir. Federasyon; katılımcıların yalnızca akreditasyon işlemlerini yapacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

1- Belirtilen katılım bedeli Federasyon banka hesabına EFT-HAVALE veya TEF Online Ödeme Portalından yapılacaktır. Online ödeme portalı için tıklayınız.

 

2- Başvuruların sadece nihalizgi@eskrim.org.tr mail adresine yapılması gerekmektedir. ( Mailinizin alındığına dair teyit maili gelmediği taktirde federasyondan teyit alınmasını rica ederiz).

 

3- Yurtdışı turnuvalara katılacak olan sporcuların, idareci veya antrenörlerinin müsabakaya katılımları için Federasyon Teknik Kurulunun onayını almaları zorunludur. Bu şekilde katılım gösterecek idareci ve antrenörler katılım bedeli ödemeyeceklerdir. İdarecilere pasaport kullandırılmayacaktır.

 

4- Müsabakalara katılacak olan idareci, sporcu ve antrenörlerin Federasyonumuz talimatlarına göre hareket etmeleri gerekmekte olup,  talimatlara uygun hareket etmeyenler hakkında gerekli disiplin işlemleri uygulanacaktır.

 

5- Yurtdışı turnuvalara katılacak olan sporcu, antrenör ve idarecilerin milli takım eşofmanı giymeleri zorunludur.