Antalya 22 Ülkeden Eskrimciye Ev Sahipliği Yaptı

Antalya 22 Ülkeden Eskrimciye Ev Sahipliği Yaptı

Antalya'da 19- 20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Büyük Kadınlar Flöre ve Kılıç Satellite Turnuvası' bugün (20 Ekim) ‘Kadınlar Kılıç' kategorisinde oynanan maçların ardından sona erdi. Flöre ve kılıç branşında 22 ülkeden 78 kadın sporcuyu pistlerde buluşturan uluslararası turnuvada; flörede milli eskrimcimiz İrem Karamete, kılıçta ise Azeri sporcu Anna Bashta altın madalyanın sahibi oldu.

flore kursu2 toplu

 

Uluslararası Eskrim Federasyonu (FIE) ve Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2019-2020 yılı faaliyet programında yer alan Satellite Turnuvası Türkiye'nin yanı sıra, dünyanın 22 ülkesinden sporcuya ev sahipliği yaptı. Antalya Side'de bulunan TUI Magic Life Jacaranda Hotel'de gerçekleştirilen karşılaşmalarda flöre branşında ‘Avusturya, Hırvatistan, Danimarka, Ekvador, İspanya, Finlandiya, Büyük Britanya, Hong Kong (Çin), Japonya, Meksika, Hollanda, Romanya ve Venezuela'dan; kılıç branşında ise ‘Azerbaycan, Bulgaristan, Kanada, Almanya, Macaristan, Polonya, Singapur, Tunus, Özbekistan ve Venezuela'dan sporcular piste çıkıp madalya mücadelesi verdi.

baskan atali-irem karamete

 

2. gun genel2

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, TEF Başkanı Murat Atalı, TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber ve TEF Yönetim Kurulu Üyeleri'nin katıldığı turnuvada başarılı sporcular madalyalarını TEF Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber ve TEF Yönetim Kurulu Üyesi Bilgehan Baydil'in elinden aldı.

irem karamete final mac

flore mac2

iryna shchukla-nisanur erbil

shchukla-shturbabin-erbil

 

 

Antalya Satellite Turnuvası bülteni için tıklayınız.

 

19-20 EKİM GENEL MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

KADINLAR FLÖRE
1-İrem Karamete (Türkiye)
2-Haruka Yanaoka (Japonya)
3-Nataly Michel (Meksika)
3-Laeticia Jorgensen (Danimarka)

KADINLAR KILIÇ
1-Anna Bashta (Azerbaycan)
2-Gabriella Page (Kanada)
3-Iryna Shchukla (Türkiye)
3-Nisanur Erbil (Türkiye)