BAŞKAN

 

PROF.DR. MURAT ATALI

 

Prof. Dr. Murat Atalı 8 Şubat 1970 tarihinde Sürmene'de doğmuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. Avukatlık stajını 1991 yılında Ankara Barosu'nda, Yüksek lisansını 1993 yılında Selçuk Üniversitesi'nde, doktorasını ise 2001 yılında Almanya'da (Regensburg Üniversitesi) yapmıştır. 2015 yılında ise “profesör” unvanını almıştır. Sırasıyla Atatürk, Selçuk ve Gazi Üniversitelerinde değişik kadrolarda öğretim elemanı olarak çalışan Prof. Dr. Murat Atalı, 2008 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde medenî usul ve icra iflâs hukuku anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapmış, 2015 ve 2017 yıllarında Türk-Alman üniversitesi Rektör yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr Murat Atalı, son olarak 2017 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaya devam etmekte olup, aynı zamanda Ankara Barosu'na kayıtlıdır.

 

Prof. Dr. Murat Atalı, Türk Telekom A.Ş.'de genel müdür hukuk danışmanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda kurul üyeliği (2004-2008) görevlerinde bulunmuştur. Prof. Dr. Murat Atalı Başta Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Noterlik Kanunu ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu olmak üzere, Adalet Bakanlığı ve TBMM nezdinde hazırlanan pek çok kanun tasarılarını hazırlayan bilim komisyonlarında üye olarak çalışmıştır.

 

Prof. Dr. Murat Atalı, 2007'den itibaren Türkiye Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini başarıyla yürütmüştür. Atalı, 10 Nisan 2015 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurulda Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı seçilmiştir. Eskrim ailesinin tam desteğini alan Atalı, 26 Ekim 2016 tarihinde yapılan 4.Olağan Genel Kurula tek aday olarak girmiş, tekrar federasyon başkanı seçilmiştir. Eskrim Federasyonunun 5. Olağan Genel Kurulu ise 23.10.2021 tarihinde yapılmış olup, üç adayın bulunduğu seçimde Atalı farklı bir şekilde federasyon başkanlığına seçilmiş ve güven tazelemiştir.