Eskrimcilerimiz Budapeşte'de Maçlarını Tamamladı

Eskrimcilerimiz Budapeşte'de Maçlarını Tamamladı

Eskrimcilerimiz Budapeşte'de Maçlarını Tamamladı

 

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 15 Temmuz'da başlayan Büyükler Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden eskrimcilerimizin maçları sona erdi.

Kılıç branşında 6, flörede ise ay-yıldızlı 4 eskrimcimizin piste çıktığı şampiyonada; kadınlar kılıç kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Fatma Zehra Köse son 32'ye kalarak şampiyonaya 29'uncu sıradan veda etti. Takım müsabakalarında ülkemizi temsil eden Kadınlar Kılıç Milli Takımımız ise şampiyonayı 14'ncü takım olarak tamamladı.

 

1_1

 

 

Dünyanın 117 ülkesinden bini aşkın eskrimcinin hem bireysel hem de takım halinde mücadele verdiği şampiyonada ülkemiz adına erkekler kılıç kategorisinde ‘Enver Yıldırım ve Hakan Yıldırım', kadınlar flörede ‘İrem Karamete', erkekler flörede ‘Martino Minuto, Tevfik Burak Babaoğlu ve Engin Batuhan Menküer', kadınlar kılıçta ise ‘Iryna Shchukla, Deniz Selin Ünlüdağ, Nisanur Erbil ve Fatma Zehra Köse' piste çıktı. Takım müsabakalarında ise ‘Shchukla, Ünlüdağ, Erbil ve Köse'den oluşan Kadınlar Kılıç Milli Takımımız dünyanın en iyi takımları arasında yerini almak için ter döktü.

 

2_1

 

Şampiyonanın ilk günü (15 Temmuz) erkekler kılıç kategorisinde gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda tur atlayarak tablo-64'e adını yazdıran Enver Yıldırım, t-64'te piste çıktığı İranlı rakibi Mohammad Rahbari'ye 15-5 mağlup olarak 42'nci sıranın sahibi oldu. Aynı kategoride mücadele eden sporcumuz Hakan Yıldırım ise şampiyonayı 137'nci sırada tamamladı.

Kadınlar flöre kategorisinde son 64'e yükselen sporcumuz İrem Karamete ise t-64'te karşılaştığı İtalyan rakibi Francesca Palumba'ya 15-14 mağlup olarak son 32 şansını kıl payı kaçırdı ve şampiyonaya 53'ncü sıradan veda etti.

 

 

3_1

 

Erkekler flörede ise tablo-64'e adını yazdıran sporcumuz Martino Minuto t-64'te karşılaştığı Danimarkalı sporcu Thomas Lerche Berg'e 15- 12 mağlup olarak şampiyonada 50'nci sıranın sahibi oldu. Aynı kategoride mücadele eden sporcularımız Tevfik Burak Babaoğlu şampiyonayı 150, Engin Batuhan Menküer ise 166'ncı sırada tamamladı.

 

4_1

 

Kadınlar kılıç kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Fatma Zehra Köse Rumen rakibi Andreea Lupu'yu 15-4'lük skorla yenerek adını son 32'ye yazdırdı. T-32'de piste çıktığı Macar sporcu Anna Marton'a 15-4 mağlup olan Köse, şampiyonaya 29'ncu sıradan veda etti. Aynı kategoride mücadele eden sporcumuz Iryna Shchukla şampiyonayı 46'ncı sırada tamamlarken; Deniz Selin Ünlüdağ 62'nci, Nisanur Erbil ise şampiyonada 70'nci sıranın sahibi oldu.

 

Kadınlar Kılıç Milli Takımımız 14'ncü Oldu

Organizasyon kapsamında takım müsabakalarında ülkemizi temsil eden Kadınlar Kılıç Milli Takımımız ise dünyanın en iyi 14'üncü takımı olarak şampiyonayı tamamladı. ‘Fatma Zehra Köse, Iryna Shchukla, Deniz Selin Ünlüdağ ve Nisanur Erbil'den oluşan milli takım ilk olarak tablo-32'de karşılaştığı Venezuela Milli Takımı'nı 45-36'lık skorla yenerek son 16'da Fransa'nın rakibi oldu. Fransa'yla gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda 45-24 mağlup olan millilerimiz sırasıyla Japonya, Kanada ve Azerbaycan takımlarıyla oynadığı maçlar sonucunda şampiyonada 14'ncü sıranın sahibi oldu.

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!