Eskrimcimiz Nisanur Erbil Taşkent’te Gümüş Madalya Kazandı

Eskrimcimiz Nisanur Erbil Taşkent’te Gümüş Madalya Kazandı

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te bugün (16 Kasım) başlayan ‘Genç Kadınlar Kılıç Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil eden Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu Nisanur Erbil gümüş madalya kazandı. Eskrimcimiz kazandığı bu madalya ile kadınlar ferdide ‘Gençler Dünya Kupaları'nda eskrimde bugüne kadarki en iyi dereceyi elde etmiş oldu. Bununla birlikte, 10 ülkeden eskrimcilerin madalya mücadelesi verdiği organizasyonda piste çıkan olimpik havuz sporcularımız Deniz Selin Ünlüdağ 10., Aylin Çakır ise 13. sıranın sahibi oldu.

kursufoto

 

madalya seremoni

 

seramonii (2)

 

Taşkent'te bugün gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda sporcumuz Nisanur Erbil 6'da 5 galibiyetle tamamladığı pul müsabakalarının ardından tablo-64'ü maç yapmadan geçerek direkt tablo-32'ye yükseldi. Sporcumuz t-32'de karşılaştığı Azeri rakibi Aysel Ahadova'yı 15-7, t-16'da Özbek sporcu Gülbanu Esemuratova'yı 15-8, çeyrek finalde Özbek rakibi Tulkinoy Bekbaulieva'yı 15-3 ve yarı finalde karşılaştığı Rus sporcu Dariya Drozd'u 15-12 yenerek adını finale yazdırdı ve Özbek sporcu Zaynab Dayibekova'nın rakibi oldu. Sporcumuz finalde karşılaştığı Özbek rakibine 15-12 mağlup olarak Dünya Kupası'nı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

nisanur mac

 

seramonii (2)

 

shturbabin-erbil

 

Organizasyon kapsamında yarın (17 Kasım) ‘Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ ve Aylin Çakır'dan oluşan Genç Kadın Kılıç Milli Takımımız, takım müsabakalarında mücadele edecek.

 

toplu foto_1