Minuto’dan bir gün arayla ikinci altın madalya

Minuto’dan bir gün arayla ikinci altın madalya

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bugün (7 Eylül) başlayan Uluslararası FIE Satellite Turnuvası'nda flöre branşında mücadele eden eskrimci Martino Minuto, altın madalya kazandı. 5 Eylül'de Taşkent'te düzenlenen Uluslararası Satellite Turnuvası'nı da altın madalya ile tamamlayan Minuto, iki günde kazandığı iki altın madalya ve 8 puan alarak Tokyo 2020 Olimpiyatları kota periyodunda yarıştan kopmadığını gösterdi.

Pul müsabakalarını 6'da 5 galibiyetle tamamlayan Martino Minuto, tablo-128'i maç yapmadan geçerek adını direkt tablo-64'e yazdırdı. T-64'te Hollandalı rakibi Olivier Split ile karşılaşan Minuto, rakibini 15-9 mağlup ederek t-32'ye yükseldi. T-32'de Fransız rakibi Kim Seytor'u 15-14, tablo-16'da ise Hollandalı rakibi Dirk Jan Van Egmond'u 15-4'lük skorla yenen Minuto adını çeyrek finale yazdırdı.


Çeyrek finalde İtalyan rakibi Filippo Guerra'yı 15-3, yarı finalde ise Belçikalı sporcu Stef De Greef'i 15-12 mağlup eden Minuto, finalde Fransız sporcu Maximilien Chastanet'in rakibi oldu.
Minuto finalde mücadele ettiği Fransız Rakibi Chastanet'i 15-13'lük skorla yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

martino minuto (2)