Nisanur Erbil İspanya’da Gümüş Madalya Kazandı

Nisanur Erbil İspanya’da Gümüş Madalya Kazandı

İspanya'nın Segovia şehrinde bugün (18 Ocak) başlayan Gençler Dünya Kupası'nda (Ciudad de Segovia) ‘Kadınlar Kılıç'ta ülkemizi temsil eden Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu Nisanur Erbil, Taşkent'in ardından bu kez de İspanya'da final oynayarak gümüş madalya kazandı. Aynı organizasyonda mücadele eden olimpik havuz sporcularımız Deniz Selin Ünlüdağ 11., Aylin Çakır ise 22. sıranın sahibi oldu.

 

Nisanur Erbil mac1

 

Dünyanın 26 ülkesinden 134 eskrimcinin mücadele ettiği Gençler Dünya Kupası'nda bugün gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda sporcumuz Nisanur Erbil, 5'te 5 galibiyetle tamamladığı pul müsabakalarının ardından tablo-128'i maç yapmadan geçti. Erbil, t-64'te karşılaştığı Fransız sporcu Chloe Hilbert'i 15-10, t-32'de İtalyan rakibi Benedetta Fusetti'yi 15-14, t-16'da ise Fransız sporcu Louise Klein'i 15-9 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde karşılaştığı Macar sporcu Luca Szucs'u 15-13 mağlup eden Erbil, yarı-finalde de ABD'li rakibi Chloe Fox-Gitomer'i 15-14 yenerek adını finale yazdırdı.

 

Nisanur Erbil yari final

Erbil, finalde karşılaştığı Fransız sporcu Anne Poupinet'e 15-12 mağlup olarak Dünya Kupası'nı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Organizasyon kapsamında yarın (19 Ocak), ‘Aylin Çakır, Nisanur Erbil ve Deniz Selin Ünlüdağ'dan kurulu ‘Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımımız' takım müsabakalarında mücadele edecek.

 

Nisanur Erbil kursu2

Nisanur Erbil mac