2020 Yılı Sporcu Vize İşlemleri Duyurusu

2020 Yılı öncesi lisans ve vize kartı bulunan sporcular için;

 

        - Federasyon otomasyon sisteminden alınmış lisans, (Kulüp, Sporcu, Veli, İl Temsilcisi  onaylarının yapılmış olması gerekmektedir.) Lisansın doktor onayı kısmında sporcu veya sporcunun 18 yaşından küçük  ise velisinin;  “Spor yapmaya ve yarışmalara katılmaya elverişli olduğumu/olduğunu kabul ve beyan ederim.”  şeklinde yazılarak imzalanması gerekmektedir.

 

        - 40 TL Vize ve 10 TL Hologram toplam 50 TL ücretinin yatırıldığında dair dekont, (Kulüp yada İl Temsilcisi tarafından toplu olarak yapılan başvurular için tek dekontta ödeme yapılabilir yada TEF - Online Ödeme Portalı ile ödeme yapılabilir)

 

        - Kulüp ya da İl Temsilcisi tarafından doldurulan toplu başvuru formu,

 

2020 Yılı içerisinde ilk defa lisans alacak sporcular için;

 

-  Başvuru yapılmadan önce, sporcuların federasyon otomasyon sistemine eklenmiş olması,

 

- Kulüp ya da İl Temsilcisi tarafından doldurulan toplu başvuru formu(Başvuru formunu imzalı pdf ve imzasız word halini mail atınız.)

 

- Sporcuya ait son 6 ayda çekilmiş vesikalık resim, (Dijiital ortamda, fotoğraf ismi  ve sporcu T.C. kimlik numarası yazılarak dosya uzantısı jpg olacak şekilde gönderilecektir.)

 

Lisans ve Vize Kart ücreti olan 50 TL ücretin Federasyon hesabına yatırıldığını gösteren dekont,  (Kulüp yada İl Temsilcisi tarafından toplu olarak yapılan başvurular için tek dekontta ödeme yapılabilir yada TEF - Online Ödeme Portalı ile ödeme yapılabilir.)

Gerekmektedir.

 

Lisans ve vize başvurularını müteakip, sporcu lisansları otomasyon sistemi üzerinden Federasyonca onaylanacaktır. Federasyon tarafından onaylanan lisanslar ilgililer tarafından Federasyon otomasyon sisteminden çıktı alınarak eksiksiz bir şekilde hazırlanacaktır. Lisanslarda;  sporcu imzası, veli imzası, kulüp onayı, ilk defa lisans alacak olanların 2020 yılı içerisinde alınmış doktor onayı  ve il temsilcisi onayı muhakkak olacaktır. Eksiksiz bir şekilde hazırlanan lisanslar,  kartları bulunan sporcuların kartlarıyla birlikte Federasyona teslim edilecektir. İlk defa lisans alan sporcular için yeni lisans kartları Federasyonca ilgililerine gönderilecektir. Daha önceden vize ve lisans kartına sahip olan sporcuların kartlarının arka yüzünde bulunan vize yılı kısmına hologramlar Federasyonca yapıştırılarak ilgililerine ulaştırılacaktır.  

Sporcuların transfer olmaları halinde, yeni kulüpleri adına sporcu vize ve lisans kartı çıkartmaları ve eski kartlarını Federasyona teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Mail Adresi :  tef.kart.basvuru@gmail.com 

Başvuru formu için tıklayınız.

 

Not:

  • İlk defa lisans başvurusu yapan sporcuların, vize ve hologram bedeli ödemelerine gerek yoktur.
  • Vize yaptıracak sporcuların işlemleri; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgesi doğrultusunda “Sporcu Lisans, Vize ve Transfer İşlemleri İle İlgili Uygulanacak Esaslarda” belirtilen hükümlere göre yapılacağın, doktor raporu yerine; lisansın doktor onayı kısmında sporcu veya sporcunun 18 yaşından küçük ise velisinin;  “Spor yapmaya ve yarışmalara katılmaya elverişli olduğumu/olduğunu kabul ve beyan ederim.”  şeklinde yazılarak imzalanması gerekmektedir.

 

Gönderi Adresi    : Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanlığı

Adres                   : Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Gersan, 2307 Cad. No: 65 Yenimahalle / Ankara