23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı:

Kıymetli çocuklar,

 

Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı bu yıl maalesef biraz buruk yaşıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle bu 23 Nisan'da bayram coşkumuzu sokaklar, parklar ve hatta biz eskrimciler için ‘pistler' yerine bu kez evlerimizde yaşayacağız. Eminim ki; siz kalplerinizde taşıdığınız coşkuyu yine şiirlerinizle, şarkılarınızla, çizdiğiniz resimlerle yansıtacak; İstiklal Marşımızı en yüksek sesle okuyarak tüm dünyaya duyuracak; barış ve sağlık çağrısında bulunacaksınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günde, ona olan minnetinizi bu şekilde dile getireceğinize inanıyorum.

 

En kalbi duygularımla başta çocuklarımız olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türk milletinin iradesini ve milli egemenliğimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünü kutluyorum.  Başta; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere egemenliğimiz uğrunda canını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

 

Hep birlikte, sağlık ve mutlulukla nice 23 Nisanlara…”

 

 

Prof. Dr. Murat Atalı
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı

Eskrim için yollardayız

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun