Ankara’da eskrim rüzgarı esti

Ankara’da eskrim rüzgarı esti

Ankara ev sahipliğinde, 16-24 Kasım tarihlerinde düzenlenen ‘Yıldızlar U17-Gençler-Büyükler Türkiye Şampiyonası' dokuz gün süren nefes kesen mücadelenin ardından son buldu. Taha Akgül Spor Salonu'nda; kılıç, epe ve flöre branşlarında ‘17 yaş altı yıldız, genç ve büyük' yaş kategorilerinde piste çıkan bini aşkın eskrimci, Türkiye Şampiyonluğu için ter döktü.  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Tekirdağ Milletvekili MKYK Üyesi Mustafa Yel ile AK Parti İzmir Milletvekili ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Cemal Bekle'nin de konuk olduğu Şampiyona, keyifli anlara sahne oldu.
 
‘Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Zonguldak' olmak üzere Türkiye'nin 23 ilinden toplam 1065 sporcu, Kovid-19 tedbirlerine uyarak dokuz gün boyunca kürsü mücadelesi verdi.
 
Şampiyona'nın ilk üç günü (16-18 Kasım) ‘Yıldız-Genç ve Büyükler Kılıç' (Kılıçta toplam 380 sporcu) kategorilerinde sporcular piste çıkarken, 19-21 Kasım tarihlerinde ‘Yıldız-Genç ve Büyükler Flöre' (flörede toplam 327 sporcu), son üç gününde ise (22-24 Kasım) ‘Yıldız-Genç ve Büyükler Epe' (epede toplam 359 sporcu) kategorilerinde kıran kırana mücadele etti.
 
MADALYALARINI BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ALDILAR

Şampiyona'nın altıncı gününde (21 Kasım Cumartesi) organizasyona konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘Büyük Erkekler Flöre' kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını verirken, Olimpik Sporcular ve hakemler ile bir araya geldi. Madalya seremonisinin ardından Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, Bakan Kasapoğlu'na eskrime verdiği destekler adına plaket vererek, 2019 Avrupa Şampiyonu Nisanur Erbil'in kılıcını hediye etti.
Şampiyona'da dereceye giren sporcular madalyalarını Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra; Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Tekirdağ Milletvekili MKYK Üyesi Mustafa Yel, AK Parti İzmir Milletvekili ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Cemal Bekle, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdür V. Soner Başkaya, Okul Sporları Şube Müdürü Sadık Öztürk, Keçiören İlçe Spor Müdürü Ömer Akışık, TEF Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, TEF Teknik Kurul Koordinatörü Recep Koç, TEF Onur Kurulu Üyesi Müminhan Bilgin, TEF Organizasyon Kurulu Üyesi Nejdet Erdöl, TEF Teknik Kurul Üyesi ve Müsabaka Gözlemcisi Dr. Yusuf Barsbuğa, TEF Teknik Kurul Üyesi Mustafa Uslular, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal, Eskrim Milli Takım Başantrenörü Valery Shturbabin, Ankara Eskrim İl Temsilcisi Yasin Aktaş, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Uluslararası Hakem Abdussamet Arslan'ın elinden aldı.
 
Şampiyona'nın son gününe denk gelen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü'nde piste çıkan sporcular, karşılaşmalar öncesi düzenlenen seremonide Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi andı.
 
 
16-24 KASIM MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
 
U17 YILDIZ ERKEKLER KILIÇ
1-Efe Dinç (Bursa ferdi)
2-Sinan Par (Parat Ripost SK)
3-Enes Talha Kalender (Anka Eskrim SK)
3-Tolga Aslan (Bursa ferdi)

U17 YILDIZ KIZLAR KILIÇ
1-Serra Macit (Eskişehir Demirspor Kulübü)
2-Tuğçe Rana Kaya (Pars Eskrim GSK)
3-Alara Çermen (Pars Eskrim GSK)
3-Begüm Alkaya (Pars Eskrim GSK)

GENÇ ERKEKLER KILIÇ
1-Muhammed Furkan Kalender (Anka Eskrim SK)
2-Emirhan Çiftci (Kastamonu Eskrim SK)
3-Tolga Aslan (Bursa ferdi)
3-Efe Dinç (Bursa ferdi)
 
GENÇ KADINLAR KILIÇ
1-Deniz Selin Ünlüdağ (06 Turkuaz GSK)
2-Aylin Çakır (Bursa ferdi)
3-Berfin Nur Özarslan (Başkent Eskrim SK)
3-Maya Kerkeser (Parat Ripost SK)
 
BÜYÜK ERKEKLER KILIÇ
1-Muhammed Anasız (Eskişehir Demirspor Kulübü)
2-Muhammed Furkan Kalender (Anka Eskrim SK)
3-Ahmet Turgut Taflan (Vişnelik TESK)
3-Murat Topgül (Olympia Eskrim SK)
 
BÜYÜK KADINLAR KILIÇ
1-Iryna Shchukla (Spor Toto SK)
2-Fatma Zehra Köse (Spor Toto SK)
3-Irmak Duvan (Vişnelik TESK)
3-Beliz Soyak (TED SK)
 
YILDIZ ERKEKLER FLÖRE
1-Mustafa Burak Çufadar (Angora Pars Eskrim SK)
2-Kayhan Sırmacı (İstanbul ferdi)
3-Tan Sezer (Atak SK)
3-Alp Tuna Korkmaz (İstanbul ferdi)
 
YILDIZ KIZLAR FLÖRE
1-Alisa İsbir (Angora Pars Eskrim SK)
2-Eda Feride Demirhan (Angora Pars Eskrim SK)
3-Fatıma Zehra Anbarlılar (Altınyurt SK)
3-Almıla Birçe Durukan (Ankara ferdi)
 
GENÇ ERKEKLER FLÖRE
1-Alp Eyüpoğlu (Altınyurt SK)
2-Utku Özyalçın (Altınyurt SK)
3-Mustafa Burak Çufadar (Angora Pars Eskrim SK)
3-Poyraz Tuncer (Altınyurt SK)
 
GENÇ KADINLAR FLÖRE
1-Alisa İsbir (Angora Pars Eskrim SK)
2-Şevval Pelin Cantenar (Angora Pars Eskrim SK)
3-Eda Feride Demirhan (Angora Pars Eskrim SK)
3-Almıla Birçe Durukan (Ankara ferdi)
 
BÜYÜK ERKEKLER FLÖRE
1-Poyraz Tuncer (Altınyurt SK)
2-Engin Batuhan Menküer (İstanbul ferdi)
3-Alp Eyüpoğlu (Altınyurt SK)
3-Muhammed Ege Coşgun (Atak SK)
 
BÜYÜK KADINLAR FLÖRE
1-Alisa İsbir (Angora Pars Eskrim SK)
2-Şevval Pelin Cantenar (Angora Pars Eskrim SK)
3-Nazlı Ceren Alioğlu (Angora Pars Eskrim SK)
3-Almıla Birçe Durukan (Ankara ferdi)
 
YILDIZ ERKEKLER EPE
1-Murat Meriç (Alfa Eskrim SK)
2-Sarp Güçlü Kayral (İstanbul ferdi)
3-Burak Türkdil (TED SK)
 
YILDIZ KIZLAR EPE
1-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
2-Duru Fazlıoğlu (Kocaeli B.  B. Kağıt SK)
3-Damlanur Sönmüş (Alanya SK)
3-Berra Sonyüksek (Antalya ferdi)
 
GENÇ ERKEKLER EPE
1-Emir Akal (Erzurum GSK)
2-Yalgın Yeter (İstanbul ferdi)
3-Mert Şekerci (Çankaya Eskrim SK)
3-Murat Meriç (Alfa Eskrim SK)
 
GENÇ KADINLAR EPE
1-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
2-Damlanur Sönmüş (Alanya SK)
3-Emine İpek Aydın (Kocaeli B. B. Kağıt SK)
3-Lal Erman (Alfa Eskrim SK)
 
BÜYÜK ERKEKLER EPE
1-Ömer Kaan Öztunç (Mersin Eskrim SK)
2-Mehmet Tezcan (Bolu Gençlik Merkezi SK)
3-Hilmi Taha Ekenler (Konya SK)
3-Emir Akal (Erzurum GSK)

BÜYÜK KADINLAR EPE
1-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
2-Gökçe Günaç (Kocaeli B. B. Kağıt SK)
3-Emine İpek Aydın (Kocaeli B. B. Kağıt SK)
3-Aybüke Alsulu Öztürkmen (Angora Pars Eskrim SK)
 
 
 ankara_tur_sampi3ankara_tur_sampi4ankara_tur_sampi5ankara_tur_sampi9ankara_tur_sampi6ankara_tur_sampi10ankara_tur_sampi8ankara_tur_sampi7ankara_tur_sampi12ankara_tur_sampi13ankara_tur_sampi14ankara_tur_sampi11ankara_tur_sampi15ankara_tur_sampi16ankara_tur_sampi17ankara_tur_sampi18ankara_tur_sampi19ankara_tur_sampi20ankara_tur_sampi21ankara_tur_sampi22ankara_tur_sampi23ankara_tur_sampi25ankara_tur_sampi26ankara_tur_sampi28ankara_tur_sampi29ankara_tur_sampi30
 
 
Turnuva Bülteni için tıklayınız.

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!