Büyükler Epe Federasyon Kupası Şanlıurfa’da son buldu

Büyükler Epe Federasyon Kupası Şanlıurfa’da son buldu

Şanlıurfa'da 23-24 Nisan tarihlerinde düzenlenen Büyükler Epe Federasyon Kupası, iki gün süren heyecan dolu karşılaşmaların ardından sona erdi. Harran Üniversitesi Spor Salonu'nda 66 epecinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda; Halis Efe Elibol ve Gökçe Günaç birincilik kupasını elde eden isimler oldu.
 
Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2021-2022 yılı faaliyet takviminde yer alan organizasyonda; Adıyaman, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Mersin, Sakarya ve Trabzon olmak üzere Türkiye'nin 14 ilinden eskrimciler piste çıkarak iki gün boyunca federasyon kupasını kazanmak için ter döktü.
 
Karşılaşmalar sonucu dereceye giren sporcular kupalarını; Şanlıurfa Gençlik ve Spor Şube Müdürü Nesih Çiftçi ve TEF Başkan Yardımcısı Ahmet Hakan Hayber'in elinden aldı.

Organizasyona konuk olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demir, TEF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Gültekin ve milli sporcularla bir araya geldi. Çelik ve Demir, Yıldızlar Epe Dünya Şampiyonu Aleyna Ertürk ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

23-24 NİSAN GENEL KUPA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
BÜYÜK ERKEKLER EPE
1-Halis Efe Elibol (Ankara Esk. ve Pent. SK)
2-Ömer Kaan Öztunç (Mersin Eskrim SK)
3-Cengizhan Öner (Alanya SK)
BÜYÜK KADINLAR EPE
1-Gökçe Günaç (TED SK)
2-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
3-Damlanur Sönmüş (Alanya SK)
 
sanli_urfa_rektorsanli_urfa_kizlarsanli_urfa_erkekler
 
Büyükler Erkek Epe Genel Sıralama için tıklayınız.
Büyükler Bayan Epe Genel Sıralama için tıklayınız..