Çorlu’da Eskrim Dolu Hafta Sonu

Çorlu’da Eskrim Dolu Hafta Sonu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu (28-29 Kasım) düzenlenen ‘U12-U14 Epe Açık Turnuva', pistlerde iki gün süren heyecan dolu karşılaşmaların ardından son buldu. Çorlu Spor Salonu'nda oynanan maçlar sonucu; ‘U12 Kızlar/Erkekler Epe'de ‘Melis Kartal ve Erkin Efe Uzun', ‘U14 Kızlar/Erkekler Epe'de ise ‘Dalya Kıyıcı ve Deniz Fergan Öztürk' altın madalya elde eden isimler oldu.
 
‘İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ' illerinden ‘12 ve 14 yaş altı' toplam 56 sporcunun kürsü mücadelesi verdiği turnuvada eskrimciler, Kovid-19 tedbirlerine uyarak kıran kırana yarışarak madalya için ter döktü. 
 
Turnuvada dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını; Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Tekirdağ İl Spor Şube Müdürü Abdullah Yılmaz, Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, Çorlu İlçe Spor Müdürü Abdulkerim Kasam, Tekirdağ İl Temsilcisi Sezgin Şakiroğlu, Müsabaka Gözlemcisi Milli Hakem İbrahim Bacak ve Tesis Amiri Metin Eren ve Tekirdağ Eskrim Antrenörü Kübra Özer'in elinden aldı.
 
Turnuvanın ilk gününde Tekirdağ'ın minik eskrimcileri, tüm görevli ve katılımcılara çiçek takdim ederek örnek bir ev sahipliğine imza attılar.
 
28-29 KASIM GENEL MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

U12 KIZLAR EPE

1-Melis Kartal (İstanbul Ferdi)
2-Damla Akgün (TED SK)
3-Nil Aksan (İstanbul Ferdi)
3-Bahar Rengin Erdal (İstanbul Ferdi)
 
U12 ERKEKLER EPE
1-Erkin Efe Uzun (TED SK)
2-Poyraz Çakar (Tekirdağ Ferdi)
3-Devrim Deniz Diyar (TED SK)
3-Boran Yiğit Çeken (TED SK)
 
U14 KIZLAR EPE
1-Dalya Kıyıcı (TED SK)
2-Öykü İğdelipınar (İstanbul Ferdi)
3-İpek Gürsu (Kocaeli B. B. Kağıt SK)
3-Nisan Dinçel (İstanbul Ferdi)
 
U14 ERKEKLER EPE
1-Deniz Fergan Öztürk (İstanbul Ferdi)
2-Ata Erbay (İstanbul Ferdi)
3-Alaz Güney Karakaş (TED SK)
3-Ege Sezer (İstanbul Ferdi)
 
 
 
2_6
11_1
8_1
3_5
2_6
9_1
10_1
 
 
Turnuva Bülteni için tıklayınız.

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!