Düsseldorf’da Eskrimcilerimiz Maçlarını Tamamladı

Düsseldorf’da Eskrimcilerimiz Maçlarını Tamamladı

Almanya'nın Düsseldorf kentinde 17 Haziran'da başlayan ‘Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden eskrimcilerimizin maçları sona erdi. Kılıç branşında 6, flörede ise ay-yıldızlı 4 eskrimcimizin piste çıktığı Şampiyona'da;  Kadınlar Kılıç Milli Takımımız 9'ncu sıranın sahibi olarak Tokyo 2020 Olimpiyatları için 25 puan kazandı. Erkekler Flöre kategorisinde mücadele eden sporcumuz Martino Minuto ise Şampiyona'yı 14'ncü sırada tamamladı.

 

1

 

Toplam 40 ülkeden 449 sporcunun hem bireysel hem de takım halinde mücadele ettiği Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda ilk gün (17 Haziran) toplam 77 sporcunun mücadele ettiği ‘Erkekler Flöre' kategorisinde piste çıkan sporcumuz Martino Minuto 14'ncü sıranın sahibi olurken; Engin Batuhan Menküer 49, Tevfik Burak Babaoğlu ise 50'nci oldu.

 

5

 

Aynı gün toplam 66 sporcunun mücadele ettiği ‘Kadınlar Kılıç' kategorisinde oynanan maçlar sonucunda ise sporcularımız Nisanur Erbil 42, Fatma Zehra Köse 43, Iryna Shchukla 48 ve Deniz Selin Ünlüdağ Şampiyona'yı 49'ncu sırada tamamladı.

 

3

 

Şampiyona'da ‘Kadınlar Flöre' kategorisinde ülkemizi temsil eden sporcumuz İrem Karamete, 58 sporcunun piste çıktığı kategoride 30'ncu sıranın sahibi olurken; 61 sporcunun mücadele verdiği ‘Erkekler Kılıç' kategorisinde sporcumuz Hakan Yıldırım Şampiyona'yı 44, Enver Yıldırım ise 46'ncı sırada tamamladı.

 

KADINLAR KILIÇ MİLLİ TAKIMI 9'NCU OLDU

Organizasyon kapsamında 20 Haziran'da gerçekleştirilen takım müsabakalarında ülkemizi temsil eden Kadınlar Kılıç Milli Takımımız ise 9'ncu sıranın sahibi oldu. ‘Iryna Shchukla, Deniz Selin Ünlüdağ, Nisanur Erbil ve Fatma Zehra Köse'den oluşan Kadınlar Kılıç Milli Takımımız 9'ncu olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları için 25 puan kazandı.

 

4

 

Avrupa Eskrim Şampiyonası 22 Haziran'da sona erecek.

 

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!