EFC Takvimi hk.

Avrupa Konfederasyonu'nun  (EFC) 2020-2021 sezonu faaliyet takvimi ile ilgili 14 Ekim 2020 tarihli aldığı ve federasyonumuza gönderdiği bilgi ve kararlar şu şekildedir.

 

“Küresel güncel pandemi durumundan dolayı FIE'nin kararı,  federasyonlar ile görüşmeler ve EFC Yönetim Kurulunun görüşü üzerine turnuvaların 1 Ocak 2021 tarihine kadar durdurulması kararlaştırılmıştır.

 

 Bu durumun yanı sıra yerel COVID-19 gelişmelerinin ve hükümet kısıtlamalarını takip edebilen ve güncel durumu uluslararası bir turnuva düzenlemek için yeterince güvenli olarak değerlendiren tüm organizatörler, EFC tarafından aşağıda belirtilen şekilde müsabaka düzenleyebilmeleri açısından desteklenecektir. Bu destek;

 

  • Tüm müsabaka davetiyeleri EFC web sayfasında yayınlanacaktır.
  • Katılım gösterecek federasyonlar, EFC web sayfasından müsabaka sporcu girişi yapabilecektir.
  • Müsabaka organizatörü maç sonrası herhangi bir sıralama olmaksızın xml giriş dosyasını indirebilecektir.
  • EFC web sayfası ve sosyal medya hesaplarından, tüm müsabakalar ile ilgili fotoğraflar ve haberler yayınlayacaktır.

 

Lütfen aşağıdaki hususları da dikkate alınız;

 

  • EFC lisansına gerek yoktur,
  • Sonuçlarda hiçbir EFC klasmanı tutulmayacaktır,
  • Bu müsabakaların hiçbiri EFC müsabakası adı altında düzenlenmeyecektir,
  • EFC'nin yukarıda belirtilen desteği sağladığı bu müsabakalara katılımdan dolayı COVID-19 virüsüne maruz kalınması durumunda EFC sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

Federasyonunuz yukarıda belirtilen şartlar altında herhangi bir açık veya uluslararası bir turnuva düzenlemek istiyorsa tarih, yer ve yaş kategorisini göndermeniz yeterli olacaktır.”

 

Bu gelişmeler neticesinde Federasyonumuz tarafından Uluslararası bir turnuva düzenlenmesi veya düzenlenmemesi konusu ile diğer ülke federasyonları tarafından yukarıdaki kapsamda düzenlenecek turnuvalara sporcularımızın katılımları konusundaki değerlendirmeler Teknik Kurulumuz tarafından yapılmakta olup gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

 

İlgililere ilanen duyurulur.

 

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanlığı