Erin Yalçın Zagreb’de Bronz Madalya Kazandı

Erin Yalçın Zagreb’de Bronz Madalya Kazandı

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de bugün gerçekleştirilen (8 Aralık) EFC (Avrupa Eskrim Konfederasyonu) U14 Flöre Turnuvası'nda (2nd Zagreb Winter Classic) mücadele eden sporcumuz Erin Yalçın turnuvayı 3'üncü sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

erin yalcin zagreb kursu

 

 

Başarılı pul müsabakalarının ardından tablo-32'yi maç yapmadan geçen sporcumuz, tablo-16'da karşılaştığı Hırvat rakibi Juraj Trninic'i 15-9, çeyrek finalde eşleştiği Sloven sporcu  Leo Cretnik'i 14-13 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Sporcumuz yarı finalde karşılaştığı Sloven rakibi Mark Poprask'a 15-6'lık skorla mağlup olarak final şansını kaçırdı ve turnuvayı 3'ncü sırada tamamlayarak bronz madalya kazandı. 

erin madalya alirken

 

 

Romanya ve Polonya'da da bu hafta sonu (7-8 Aralık) ülkemizi temsil eden diğer eskrimcilerimizin maçları sona erdi. Romanya'nın başkenti Bükreş'te ülkemizi flörede hem bireysel hem de takım müsabakalarında temsil eden sporcularımız katıldıkları ‘Gençler Dünya Kupası'nda; ‘Nazlı Ceren Alioğlu 27., Alisa İsbir 44., Melike Taşdelen 97., Eda Feride Demirhan 105. ve Lal Ertün 123. oldu. Genç Kadın Flöre takımımız ise turnuvayı 12'nci takım olarak tamamladı.

erin yalcin2

 

Polonya'nın Sosnowiec şehrinde gerçekleştirilen ‘Gençler Dünya Kupası'nda ise kılıç branşında milli sporcularımız; Işıl Ulusaloğlu 87., Yağmur Erdağlı 94. ve Tuğçe Rana Kaya 97. sıranın sahibi oldu. Takım halinde de mücadele eden sporcularımız turnuvayı 12'nci sırada bitirdi.