Eskrim 1.Kademe Yardımcı Antrenör Uygulama Eğitimi hk. (27 Temmuz-02 Ağustos 2022)-Güncellendi

 

ESKRİM 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR UYGULAMA EĞİTİMİ

 

 • Eskrim 1. Kademe Yardımcı Antrenör Uygulama Eğitimi Programı 27 Temmuz-02 Ağustos 2022 tarihleri arasında Ankara (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Eskrim Salonunda ) ilinde yapılacaktır.
 • 1.KADEME YARDIMCI ANTRENÖR EĞİTİMİ KURSUNA KATILACAKLARDA ARANACAK ŞARTLARTürkiye Eskrim Federasyonu Eskrim Antrenör Eğitim Talimatında belirtilen hususlar geçerlidir.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince kurslara sadece;

 • Kademe Temel eğitim sınavını (Spor Eğitim ve Araştırmalar Dairesi ve Anadolu Üniversitesi'nin yapmış olduğu sınavlar) başarıyla tamamlayanlar,
 • Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarından lisans mezunu olanlar katılabilirler.
 • Kursa katılmak isteyen kursiyerlerin başvurularını ve ödemelerini en geç son başvuru tarihi ve saatine kadar “Spor Bilgi Sistemi (E-devlet)” üzerinden yapmaları gerekmektedir. (E-Devlet) Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli: E-Devlet Giriş/Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi/ Uygulamaya Git/Spor Elemanı/Kurs Başvurusu/ Bilgilendirme/Başvuru Bilgileri (Bu sekmeden yalnızca Kademe-Federasyon- Branş- Kurs Sekmeleri Seçilecek) Alt Branş sekmesini seçmeyiniz, daha sonra yönlendirmeleri takip ederek tüm kısımları doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında girmiş olduğunuz E-posta adreslerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Kursa katılma hakkı kazandığınızda tüm bilgilendirme metinleri e-posta adreslerinizden paylaşılacak olan whatsapp grubu linki üzerinden gerçekleşecektir. Mail adresinizin yanlış olması halinde oluşacak aksaklıklarda sorumluluk tamamen katılımcıya aittir. Ödeme ile ilgili referans numarası belirtmiş olduğunuz E-posta adresinize gönderilecektir. Gelen referans numarasını kontrol ederken gereksiz ya da spam klasörlerinizi de kontrol etmeniz rica olunur.

 

DİKKAT!

 

 • REFERANS veya TC KİMLİK NUMARASI ile TEB (Türk Ekonomi Bankasına) hesabına Kurumsal Ödeme Spor Genel Müdürlüğü Eskrim Federasyonu kurs başvurusu yapılacağı belirtilerek yapılacaktır (söylenen işlem banka görevlisine iletilmediği takdirde banka havale ücreti kesmektedir).

Federasyon IBAN numaralarına direk havale, EFT veya banka şubesinden ödeme yapılmayacaktır. Ödemelerin en geç 22.07.2022 tarihi mesai bitimine 18:00 kadar yapılması gerekmektedir.

22.07.2022 Tarihinde sistem kapandıktan sonra işlem alınamamaktadır.

 • Kurs için başvuru evrakları otomatik olarak E-devlet kapısı, Spor Bilgi Sistemi üzerinden yüklenecektir. Ayrıca Federasyona fiziki olarak göndermenize veya kursun gerçekleşeceği yere getirmenize gerek yoktur.
 • Kursiyerlerin başvuru ve ödemeyi yapmaları kursa kabul anlamına gelmemektedir.
 • Kursun üst katılımcı sayısı olan 50 kontenjanı dolması halinde Eskrim Federasyonu Eğitim Talimatı Madde 7/3 te yer alan sıralama göz önünde bulundurulacaktır.
 • Kursa katılmaya hak kazananlara 22.07.2022 tarihinde bilgilendirme maili gönderilecektir.
 • Yeterli başvuru olmaması durumunda kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.
 • 2017 Yılından sonra antrenör yetiştirme kurslarına katılıp başarısız oldukları uygulama derslerinden bütünleme sınavına girmek isteyen adayların bütünleme formunu doldurarak, ıslak imzalı halini taratıp en geç 15.07.2022 tarihine kadar egitim@eskrim.org.tr e-mail adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. (Aslını kursa getireceklerdir.)
 • Kursiyerler eğitim için kullanacakları malzemeleri yanlarında getirmek zorundadırlar.(Antrenör ceketi, maske, eldiven ve silah). Ekipmanları olmayanlar tedarik edene kadar kursa alınmayacak ve devamsız sayılacaklardır.
 • MAĞDURİYET YAŞAMAMANIZ ADINA LÜTFEN KURS KAYITLARINIZI SON GÜN VE SAATE BIRAKMAYINIZ.

 

 

EĞİTİM PROGRAMI

Yüz yüze uygulama eğitiminin başlayacağı tarihte tüm kursiyerlerin Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Eskrim Salonunda kurs başlangıç saatinde ekipmanları ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

 • 27.07.2022 Çarşamba tarihinden 01.08.2022 Pazartesi tarihine kadar olan eğitimler teorik ve uygulama eğitimi olarak yapılacaktır.
 • 02.08.2022 Salı tarihinde teorik ve uygulama sınavı yapılacaktır.
 • 22.07.2022 Cuma tarihinde ilan edilecek olan kursa kabul edilen antrenörlerin mail adreslerine whatsapp katılım linki gönderilecektir.  Kurs programı grup üzerinden paylaşılacaktır.
 • Kursun sağlıklı yürütülebilmesi, iletişimin sağlanması ve paylaşımlar açısından lütfen gruba dahil olunuz.

 

 

Kurs Ücreti                    : 1. Kademe 1500 TL (Türk Ekonomi Bankası Bankamatiklerinden de ödeme yapabilirsiniz.)

Kayıt Tarihleri               : 05 Temmuz -20 Temmuz 2022

Bilgilendirme Maili        : 15.07.2022 Cuma

Kurs Başlangıç Tarihi    : 27.07.2022 Çarşamba 09:00

Kurs Bitiş Tarihi             : 01.08.2022 Pazartesi 15:00

 

Kurs Teorik ve Uygulama Sınavı               : 02.08.2022 10:00-15:00

 

Kurs İrtibat: Kenan Gönder 

Tel: +90 (312) 255 11 61

       +90-533-464-13-78 (Mesai Saatleri İçerisinde 09: 00-18: 00)

Mail adresi: egitim@eskrim.org.tr