Eskrimcilerimizden Sofya’da Madalya Yağmuru

Eskrimcilerimizden Sofya’da Madalya Yağmuru

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da geçtiğimiz hafta sonu (15-16 Şubat) düzenlenen Sofya Cup Eskrim Turnuvası'nda '12-14 yaş altı epe/flöre' ile 'U17 ve gençler flöre' kategorilerinde piste çıkan eskrimcilerimiz iki günde toplam 21 madalya elde ederek kürsüde adeta Türk rüzgarı estirdi.

 

ytjmg

ww

ujgf

 

Turnuvanın ilk gününde (15 Şubat) ‘U12 Kızlar/Erkekler Epe ve Flöre' ile ‘U17 Kızlar/Erkekler Flöre' kategorilerinde karşılaşmalar yapıldı. Bu kategorilerde sporcularımız 2'si altın, 4'ü gümüş ve 7'si bronz olmak üzere günü 13 madalya ile tamamladı. Turnuvada 12 yaş altı kızlar flörede Ece Gizem Huriel altın, Serra Gülin Gençoğlu gümüş; Elif Dalan ve Damla Erolçay 3. olarak bronz madalya elde ederken; ‘U12 Erkekler Flöre'de Nikita Görgülü altın, Doruk Tosun gümüş, Mehmet Ata Çoban ise bronz madalya kazandı. U12 epede ise kızlarda Berru Dağlı gümüş, erkeklerde Osman Çağan Afşaroğlu bronz madalya elde etti.

 

rhtf

gsdds

 

Aynı gün gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda; ‘U17 Kızlar Flöre'de Pınar Gönenç ve Ada Nur Kıdemli bronz; ‘U17 Erkekler Flöre'de ise Baran Çobanoğlu gümüş, Emre Akıalp bronz madalya kazandı.Sofya'da turnuvanın ikinci gününde (16 Şubat) piste çıkan eskrimciler ise günü yine oldukça başarılı sonuçlarla tamamladı. ‘U14 Kızlar/Erkekler Flöre ve Epe' ile Genç Kızlar/Erkekler Flöre kategorilerinde mücadele eden sporcular bugün de 1'i altın, 1'i gümüş ve 6'sı bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı.

 

ghfgd

gd

 

Bugün Genç Kızlar Flöre kategorisinde mücadele eden Pınar Gönenç altın madalya kazanırken; Ada Kıdemli ve Aylin Dora Leblebici bronz madalyanın sahibi oldu. ‘U14 Kızlar Flöre'de Beril Turhanlar gümüş, Ece Gizem Huriel bronz madalya kazanırken;  ‘U14 Erkekler ve Kızlar Epe'de Genç Saraçaydın, Berru Dağlı ve Elif Işılak bronz madalya elde etti.