Iryna Shchukla en iyi 16 eskrimci arasında

Iryna Shchukla en iyi 16 eskrimci arasında

Çin'in Wuxi kentinde düzenlenen Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında bugün piste çıkan milli sporcularımızdan Iryna Shchukla şampiyonayı 16., Martino Minuto 29. sırada tamamladı

Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasının 6. gününde, kadınlar kılıç kategorisinde piste çıkan milli sporcumuz Irryna Shchukla, tablo 64 maçında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları şampiyonu Güney Koreli Jiyeon Kim'i 15-12 yenerek tablo 32'ye kalmayı başardı. Tablo 32'de de Güney Koreli Sooyeon Choi'yi 15-14 yenen Shchukla, tablo 16'da bu sefer son olimpiyat şampiyonu Rus sporcu Yana Egorian ile karşılaştı. Kıyasıya bir mücadelenin ardından rakibine 1 sayı farkla 15-14 yenilen Iryna Shchukla, bu sonuçla kadın kılıç kategorisinde dünyanın en iyi 16 eskrimcisi arasında yer aldı.

Erkekler flöre kategorisinde ise milli sporcumuz Martino Minuto, tablo 64'te Slovak Cedrik Serri'yi 15-3 mağlup etti ve tablo 32'ye kaldı. Minuto, bu turda Honkonglu Ka Long Cheung'a 15-14 yenilerek elendi ve şampiyonayı 29. sırada tamamladı.

Bu sonuçların ardından, Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsilen katılan 4 milli sporcumuz da müsabakalarını tamamlamış oldu. 

Şampiyonada daha önce de kadınlar flöre kategorisinde İrem Karamete 31., erkekler kılıç kategorisinde Enver Yıldırım 59. sırada yer almıştı. Şampiyona, 27 Temmuz tarihinde sona erecek.