İstanbul’da eskrimin geleceği için iş birliği

İstanbul’da eskrimin geleceği için iş birliği

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, TEF Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, Genel Sekreter Yılmaz Portakal ve Milli Takım Başantrenörü Valery Shturbabin İstanbul'da bir dizi ziyarette bulundu. Federasyon yetkilileri, ziyaret kapsamında ilk olarak İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu'nun konuğu oldu. Görüşmede hem İstanbul'un eskrimdeki mevcut durumu hem de önümüzdeki dönem hedef ve projeleri ele alındı.

 

Tüm illerde olduğu gibi İstanbul'da da eskrimin daha da gelişmesi adına her türlü iş birliğinin devam edeceğini vurgulayan Başkan Atalı, “İstanbul İl Müdürümüz ile bir araya gelerek ‘ilde eskrim adına ne durumdayız, neler yapabiliriz, Federasyon ve İl Müdürlüğü olarak birbirimize nasıl destek verebiliriz' gibi konularda fikir alışverişinde bulunduk. İstanbul'da eskrimin daha da ileri bir noktaya taşınması adına iş birliğimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

 

İlde devam eden eskrim çalışmalarının yanı sıra; mevcut ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler ile ilgili bilgi veren İl Müdürü Hacıcaferoğlu ise şu açıklamalarda bulundu: “İlimizde eskrim önemli branşlardan biri. Eskrimde 17 kulüple İstanbul'da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Eskrim son yıllarda elde etmiş olduğu başarılarla isminden söz ettiren bir branş haline geldi. Başarılar arttıkça ilgi de artıyor. Dolayısıyla bu ilgiye de karşılık vermek gerekiyor. Hedefimiz, eskrimde Milli Takım havuzuna sporcular yetiştirmek. Bu doğrultuda Federasyonumuz ile birlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”Federasyon yetkilileri, İstanbul ziyaretinin devamında Balestra Eskrim Akademisi'ni ziyaret ederek kulüp çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

balestra2