İzmir’de Anlamlı İş Birliği

İzmir’de Anlamlı İş Birliği

Federasyonumuz; Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun vizyonu ile başlayan ‘Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında, ‘21. Yüzyıl Özel Eğitim Kurumları/ Karşıyaka Koleji' ile eskrim sporcularımıza yönelik ‘Eğitim İş Birliği Protokolü' imzaladı. 
8
 
Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı ile Kurucu Müdür Akın Usanmaz tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; Türkiye Eskrim Federasyonu üye ve çalışanları ile lisanslı eskrimci, eskrim antrenör ve hakemlerinin 1. derece yakını olan öğrenciler; 21. Yüzyıl Özel Eğitim Kurumları'nda öğrenim görmesi durumunda, eğitim ücretinden ve sözleşme bedeli üzerinden yüzde 15 oranında indirimden faydalanabilecek.
7
6
4-
 
Protokol töreni sonrası değerlendirmelerini paylaşan Müdür Usanmaz, pilot bir okulunda açmayı planladığı eskrim sınıfı ile ‘eskrim'i branş dersi olarak çocuklara vermek istediğini vurgulayarak, “Başarılı ve gelecek vadeden sporcularda sağlayacağımız desteği artırarak, burs oranını yüzde 50 şeklinde uygulayabiliriz” diye konuştu.
1
2
 
Tüm ülkede, eğitimde sporu ve sporcuyu destekleyen proje ve faaliyetlerin artarak devam ettiğine işaret eden Başkan Atalı ise şu ifadelere yer verdi: “İmzaladığımız bu protokol ile, eskrim branşının daha çok çocuğa ulaşıp tanınabilirliğinin artırılmasına yönelik, örnek teşkil edebilecek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu anlamda İzmir'de örnek bir okul olan 21. Yüzyıl Özel Eğitim Kurumları'nın eskrim sınıfı oluşturmasının da çok değerli ve faydalı olacağına inanıyoruz. Eğitim protokollerini yapmaya devam edeceğiz. Bu gibi anlamlı iş birliklerinin artarak devam etmesini  hedefliyor; protokolün eskrim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."