Kartal Eskrim Performans Merkezi Çalıştayı İstanbul'da yapıldı

Kartal Eskrim Performans Merkezi Çalıştayı İstanbul'da yapıldı

Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı yönetiminde Marmara Eskrim Kulübü sponsorluğu ve ev sahipliğinde organize edilen 'Kartal Eskrim Performans Merkezi Çalıştayı' İstanbul'da yapıldı. Çalıştayda değerlendirmelerde bulunan Başkan Atalı, Kartal Eskrim Performans Merkezi'nde; milli takımlar düzeyindeki sporcuların potansiyel ve rekabet yeteneklerinin artırılmasının hedeflendiğini vurgulayarak, "Bu hedefe de birlikte çalışarak; tüm paydaşların bu projeye vereceği destek ile ulaşabiliriz. Bu merkeze ve buradaki çalışmalara sahip çıkılması, katkı sağlanması gerekiyor” diye konuştu.

 

Çalıştaya; Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, Kartal Performans Merkezi Flöre antrenörümüz Barış Güler, Eskrim İstanbul İl Temsilcisi Haluk Demirkan, Marmara Eskrim Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gürpınar, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Tuğrul Biren, Öğretim Üyesi Dr. Salim Karavelioğlu, Mahmut Bekir Kılınç; Marmara Eskrim Kulübü Antrenörleri Damir Sayfutdinov ve Gökhan Akyalçın, Altınyurt Spor Kulübü'nden Kamil Özdemir, Ahmet Bilge Anbarlılar ve Ayşe Çetinel, Prizma Eskrim'den Emir Özkurt, Antrenörler Meral Gören, Gabriela Dumitru ve Kocaeli bölgesinden Feridun Taşdelen katıldı.

 

Çalıştayda konuşan Başkan Atalı, İstanbul ilinde eskrim salonu tesis etmek için çok yoğun çaba sarf edildiğini, belediyelerin tesisleri dahil olmak üzere birçok tesis için girişimde bulunulduğunun altını çizdi. Bu girişimler sonucunda Kartal Uğur Mumcu Mahallesi'nde bulunan ‘Sporcu Fabrikası'nda bir salonun Federasyonumuza tahsis edildiğini belirten Atalı, “Bu salonun Avrupa standartlarında bir eskrim tesisi olması için tüm gerekli malzeme temin ediliyor. Salon; değerli kulüplerimiz, paydaşlarımız ve sporcularımızın kullanımına sunuldu” dedi.

 

Kartal Eskrim Performans Merkezi'nde; Gençlik Olimpiyatları, Dünya veya Avrupa Şampiyonalarının her kategorisindeki milli takımlarına seçilebilme, millî takımlar düzeyinde olan eskrimcilerimizin potansiyel ve rekabet yeteneklerini arttırma ve performans seviyelerini yükseltmenin amaçlandığını dile getiren Başkan Atalı, “Bu doğrultuda İstanbul ilindeki veya talep olması halinde yakın çevre illerdeki (Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Ankara) ‘U14, U17, Gençler ve Büyükler Türkiye Klasman Puan Sistemi' sıralamasında ‘ilk on altıda' bulunan sporcuların teknik ekibimiz ve siz değerli antrenörlerimiz ile birlikte belirlenecek bir program dahilinde çalışmalara katılımlarının sağlanmasını hedefliyoruz. Bu hedefe de birlikte çalışarak; bu projeye vereceğiniz destek ile ulaşabiliriz. Bu merkeze ve buradaki çalışmalara sahip çıkılması ve destek verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

Düzenlenen bu çalıştayın flöre branşını kapsadığını ancak diğer branşlarla ilgili de aynı kapsamda program oluşturulmak istendiğinin altını çizen Atalı, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Bu konuda kılıç ve epe branşında faaliyet gösteren kulüp ve antrenörlerimizle de bir araya geleceğiz. Toplantıda ortak akıl ile alınan kararlar teknik ekibimizce ilan edilecek. Çok faydalı ve etkileşim içerisinde yaptığımız bu toplantıya katılım gösteren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Bu etkinliği iki üç ayda bir tekrar etmek yerinde olacaktır diye düşünüyoruz. Alınan bu kararlar ‘ara karar' niteliğindedir. Çalışmaların olumlu sürdürülmesi halinde devam ettirilecek; aksamalarda yeniden yeni proje ve kararlarla birlikte Türk eskrimini daha yukarı götürmek için birlikte çaba göstereceğiz.”

 

Başkan Atalı, çalıştaya katkı sağlayan Marmara Eskrim Spor Kulübü Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!