Murat Atalı yeniden başkan oldu

Murat Atalı yeniden başkan oldu

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkanlığı görevini 2015 yılından bu yana yürüten Prof. Dr. Murat Atalı, Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu'nda bugün (23 Ekim) gerçekleştirilen 5. Olağan ve 8. Mali Genel Kurul'da yapılan başkanlık seçimi sonucu üçüncü kez başkanlığa seçildi. 

 

TEF 5. Olağan ve 8. Mali Genel Kurulu, bugün Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Toplam 166 delegenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda yapılan başkanlık seçiminde, Türkiye Eskrim Federasyonu'nu 2021-2024 döneminde yönetecek başkan, yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri seçildi. Mevcut başkan Prof. Dr. Murat Atalı, Can Aydın ve Erdal Yılmaz'ın aday olduğu Genel Kurul'da 166 delege oy kullanırken; oyların 92'si Murat Atalı, 45'i Erdal Yılmaz ve 29'u Can Aydın için kullanıldı. Buna göre Prof. Dr. Murat Atalı, genel kurulda yapılan seçim sonucunda 92 delegenin oyunu alarak üçüncü kez başkanlığa seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın delegelerinin de katılımlarıyla gerçekleştirilen Genel Kurul'da başkanlık seçiminin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında Prof. Dr. Murat Atalı, “Bugün burada sadece vaatlerimizle değil icraatlarımızla oylandık. Bundan sonraki dönemde de bize oy vermeyen delegelerin neden vermediğini de özellikle dikkate alacağız. Bu görevi devletimizin, milletimizin emaneti olarak görüyoruz. Hedef elbet başarıdır ama ben; bir çocuğun eskrimle tanışması, spor yapması için buradayım" diye konuştu.

 

Konuşmasında, “Ben bir hizmet eri olarak buradayım” diyen Başkan Atalı, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Ne ben ne de ekibimin hizmet dışında bir beklentisi yok. Bugüne kadar kör kuruşun peşinde olduk ve eskrim dışında kullanılmasın diye çalıştık. Bundan böyle de çalışmalarımızı bu şekilde sürdüreceğiz. Sporun gelişmesi adına katkı ve desteklerini esirgemeyen Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyor ve Genel Kurulun hayırlı olmasını diliyoruz. Rabbim utandırmasın."

 

TEF 2021-2024 Dönemi Yönetimi

TEF'in 5. Olağan ve 8. Mali Genel Kurulu'nda yapılan başkanlık seçimlerine göre; Prof. Dr. Murat Atalı başkanlığında yürütülecek Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Asil: “Nihat Gültekin, Ahmet Hakan Hayber, Abdurrahman Karataş, İlker Ilgın, Murat Pehlivan, Bilgehan Baydil, Hasan Çavuşoğlu, Mustafa Gürpınar, Ersin Şiyhan, Mümimhan Bilgin, Yücel Kazancıoğlu, Tümay Ünal, Ömer Eyüpoğlu, Şevki Yılmaz”

Disiplin Kurulu Asil: “Bahtiyar Akyılmaz, M. Onursal Cin, Ersin Erdoğan, Mehmet İlker Özkurt, Yavuz Selim Günay”

Denetleme Kurulu Asil: “Mehmet Sarı, Liman Peker.”

 

murat_atali_5.olagan_genel_kurulmurat_atali_5.olagan_genel_kurul4murat_atali_5.olagan_genel_kurul2murat_atali_5.olagan_genel_kurul3