‘Okuldan Sahaya’ projesi hk.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler ve spor federasyonları işbirliği ile ‘2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı' itibariyle başlamak üzere, aralarında ‘eskrim'in de yer aldığı 22 spor dalıyla ilgili ‘Okuldan Sahaya' ismiyle bir proje başlatılmıştır.

 

‘Eskrim' branşı için; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çanakkale), Afyon Kocatepe Üniversitesi (Afyonkarahisar) ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu) pilot üniversiteler olarak belirlenmiştir.

 

Yapılan çalışma ile pilot olarak seçilen üniversiteler; gelişme ve istihdam potansiyeli göz önüne alınarak belirlenen branşlarda ‘Spor Bilimleri Fakültesi/ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü'ne öğrenci kabul ederken, aday öğrencinin spor geçmişine göre ihtiyaç duyulan branşta öncelik ya da genel kontenjan içerisinden özel kontenjan açacaktır.

 

Sporcu öğrenci adayları, ilgili üniversitenin sınav süreçlerinden sorumlu olup; öğrenci adaylarının pilot olarak belirlenen branştan spor özgeçmişini beyan etmesi durumunda avantaj sağlanacak olup, ayrıntılı bilgiye üniversitelerin web sitelerinden ulaşılabilecektir.

 

Tüm sporcularımıza önemle duyurulur.