Önemli Duyuru! - Özel Eğitim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler hk.

Bakanlığımız ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında düzenlenen Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İşbirliği Protokolü 29/12/2020 tarihinde imzalanmıştır.

 

Bu Protokol ile ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcu öğrencilerin Özel Öğretim Derneği (ÖZDER)' ne üye okullarda %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim-öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin, kişisel,sosyal ve sportif gelişmelerinin sağlanması amaçlanmıştır. 

 

İmzalanan bu protokol çerçevesinde aşağıda belirtilen olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında son 2 yıl içerisinde altın, gümüş ve bronz madalya aldığı Bakanlık tarafından belgelendirilen sporculara, Özel Öğretim Derneği(ÖZDER)'ne üye okulları tercih etmeleri halinde, verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 oranında eğitim bursu verilmesi sağlanacaktır.

 

 

  • 1.Grup : Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında madalya alanlar, 
  • 2.Grup : Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında madalya alanlar,
  • 3.Grup : Ulusal Spor Faaliyetlerinde madalya alanlar (Ulusal Spor Faaliyetleri : Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleridir.)

 

İlgililere ilanen duyrulur.