Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Hk.

ÖNEMLİ DUYURU!

Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu Hakkında

 

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretim programlarının yanında öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri kazandırmaya yönelik bilimsel, sanatsal ve sportif alanlarda gerçekleştirilen sosyal etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarının kayıt altına alınması amaçlanmıştır. Buna göre yapılan düzenleme doğrultusunda e-Okul sistemi içerisinde “ Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur.

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, öğrencilerin gerçekleştirdikleri sosyal etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarının kayıt altına alınmasını sağlamakla birlikte, 2023 Vizyon Belgesinde ve Okul Profili Değerlendirme çalışmalarında da veri kaynağı olarak kullanılması planlanmaktadır.  

Buna göre sporcularımızın katıldığı her türlü sportif etkinlik için ekte bulunan “Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu” düzenlenebilecek olup, söz konusu formaların düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önemle duyurulur.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Sosyal Etkinlik Formlarının okunaklı, mümkünse bilgisayar ortamında ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

 

  • Kulüpleri bulunan sporcuların formlarının; “ANTRENÖRÜ” ve “KULÜP YETKİLİSİ” tarafından imzalanıp, “BELGE TARİH VE SAYISI” kısmının, ilgili kulüp tarafından “GİDEN EVRAK SAYISI” verildikten sonra okullara teslim edilmesi gerekmektedir.

 

  • Kulüpleri bulunmayan ferdi sporcuların ise; “ANTRENÖRÜ” tarafından imzalandıktan sonra “İL TEMSİLCİLERİNE” müracaat etmeleri, il temsilcileri tarafından kontrol edilen formların Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine yada Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerine veya Federasyona toplu bir şekilde “ASILLARININ” gönderilerek onaylatılması gerekmektedir. Federasyona gönderilecek formların ekinde sporcunun katıldığı müsabakaları gösterir klasman veya müsabaka sonuçlarının ve il temsilcisi parafının muhakkak olması gerekmektedir.

 

  • Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formlarının kapsamı 2018-2019 öğretim yılı olup, Eylül 2018'den önceki müsabakalar için hazırlanması gerekmemektedir.

 

 

İlgili Form için tıklayınız.