Sporcu Vize İşlemleri

 

Sporcu Vize İşlemleri

 

2019 Yılı sporcu vize işlemleri sporcuların bağlı bulundukları kulüp ya da il temsilciliği tarafından Federasyona toplu başvuru ile yapılacaktır. Ayrıca bütün sporcular, “Kulüp Branş Tescili, Vize ve Sporcu Lisans Tescil, Vize, Transfer Talimatının” ilgili hükümleri gereği;  01 Ocak 2019 tarihinden itibaren “Lisans ve Vize Kartı” kullanacaktır. Sporcu Lisans ve Vize Kart ücreti 50 TL'dir. Gerekli tüm yazışmalar ve başvurular “ tef.kart.basvuru@gmail.com “ mail adresine yapılacaktır.

 

 Sporcu vize başvuruları esnasında istenen belgeler,

 

- Kulüp ya da İl temsilcisi tarafından doldurulan toplu başvuru formu, ( başvuru formunu imzalı pdf ve imzasız word halini mail atınız. )

- Sporcuya ait son 6 ayda çekilmiş vesikalık resim ( dijital ortamda ve fotoğraf ismi “sporcu tc kimlik numarası ” uzantısı jpg olacak şekilde gönderilecektir),

- Lisans ve Vize Kart ücretinin Federasyon hesabına yatırıldığını gösteren dekont (Kulüp yada il temsilcisi tarafından toplu olarak yapılan başvurular için tek dekontta ödeme yapılabilir.).

 

Vize başvurularını müteakip, sporcu lisansları Federasyon tarafından onaylanacaktır. Federasyon tarafından onaylanan lisanslar ilgililer tarafından Federasyon otomasyon sisteminden çıktı alınarak eksiksiz bir şekilde hazırlanacaktır. Lisanslarda;  sporu imzası, veli imzası, kulüp onayı, doktor onayı ( ilgili onay 2019 yılında alınmalıdır ) ve il temsilcisi onayı muhakkak olacaktır.  Eksiksiz bir şekilde hazırlanan lisanslar Federasyona teslim edildikten sonra, sporcuların   Lisans ve Vize Kartları kulüp yetkilisi ya da il temsilcisine teslim edilecektir. Sporcular  Lisans ve Vize Kartlarını 2019 yılındaki tüm müsabakalarda lisanslarının yerine kullanacaktır. Sporcu lisans ve vize kartları sonraki yıllar için de vize işlemleri yapılarak kullanılabilecektir.

 

Başvuru Formu için tıklayınız.

 

 

İlgililere ilanen duyurulur.