Türk Sporu İçin Tarihi İmza

Türk Sporu İçin Tarihi İmza

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 28 vakıf üniversitesi ile imzaladığı tarihi anlaşma ile milli sporcuların yıllardır beklediği ‘burs müjdesi'ni verdi. Yapılan anlaşmaya göre uluslararası düzeyde başarı kazanan milli sporcular vakıf üniversitelerinde tam burslu okuyabilecek. Böylece, milli sporcularımızın gelecek kaygısı ortadan kalkacak.

WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.06.14 (2)

 

İmzalanan protokol çerçevesinde; uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi temsil edip başarı kazanan sporcular, vakıf üniversitelerinin tüm branşlarında sınav sıralamasındaki yerlerine bakılmaksızın, tam burslu olarak eğitim görebilecekler. Bu haktan yararlanabilmeleri için sporcuların, yüksek öğretim sınavında, söz konusu üniversitenin gerekli olan taban puanını almaları yeterli olacak.

WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.06.14

 

Protokole imza atan üniversiteler şöyle sıralanıyor: “Acıbadem Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Esenyurt Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Lokman Hekim Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Sabahattin Zaim Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Ted Üniversitesi, Ticaret Üniversitesi, Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi.”

 

Türk sporcusuna verilen bu müjdenin, Türk sporunun geleceği adına atılan bu tarihi imzanın tüm milli sporcularımıza, ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Eskrim için yollardayız

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun