Uluslararası Turnuva Takvimi Ve Klasmanlar İle İlgili Alınan Son Fie Kararları hk.

2020-2021 sezonu ile ilgili alınmış kararlar ve faaliyet takvimi FIE tarafından gönderilmiştir.
 
Aşağıda yer alan faaliyet takviminde kırmızı yazı ile yazılmış olan müsabakalar henüz onaylanmamış olup, siyah ile belirtilmiş olanlar onaylanmıştır.
Önceden de gönderilmiş olan bilgi doğrultusunda Kasım ve Aralık ayında düzenlenmesi planlanan müsabakalar iptal edilmiş olup, sezonun 1 Ocak 2021 tarihinde başlamasına karar verilmiştir.
 
Gençler Müsabaka Takvimi
9 Ocak-21 Şubat tarihleri arasında 2 ferdi, 2 ferdi+takım müsabakası olmak üzere her branştan 4 müsabaka düzenlenmesi ve akabinde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Yıldız-Genç Dünya Şampiyonaları Kahire'de düzenlenecektir.            
 
Büyükler Müsabaka Takvimi
16 Ocak-21 Mayıs tarihleri arasında Epe ve Kılıç branşlarında 4 Dünya Kupası, Flöre branşında 3 Dünya Kupası ve her branştan 3'er Grand Prix müsabakası, kalifikasyon müsabakaları ve son olarak haziran ayında Avrupa Şampiyonasının düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
 
Klasmanlar
Ek olarak gönderilen şablonda da belirtildiği üzere 1 Ocak - 8 Mart tarihleri arasında düzenlenecek müsabakalar için paralel bir klasman oluşturulacaktır. Bu klasman 8 Mart tarihinden Olimpiyat Oyunlarına kadar dondurulacak ve Olimpiyat oyunlarından sonra genel klasmana dahil edilecektir.
Kalifikasyon süreci içerisinde yer alan ve düzenlenemeyen her branşta 1'er adet müsabaka ve akabinde düzenlenecek olan kalifikasyon müsabakaları ile Olimpiyatlara katılacak sporcular belirlenecektir. 
Paralel klasman içerisinde yer alan müsabakalar Olimpiyat kalifikasyon sürecini etkilemeyecektir.       
 
Gençler Klasmanı
2020 Dünya Şampiyonasının iptali nedeniyle 2019 Dünya Şampiyonası puanları klasmanda geçerli olacaktır.  
 
Yıldızlar Circuit turnuvaları ile ilgili Avrupa Konfederasyonu'ndan tarafımıza bir bilgilendirme ve takvim ulaşmamıştır.
 
 
İlgililere duyurulur.
 
TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!