Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası Sona Erdi

Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası Sona Erdi

Hırvatistan'ın Porec kentinde 22 Şubat- 2 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası' 10 gün süren heyecan dolu karşılaşmaların ardından dün (2 Mart) son buldu. Kılıç, flöre ve epe branşlarında; yıldız ve gençlerde hem bireysel hem de takım olarak toplam 35 eskrimcimizin ülkemizi temsil ettiği şampiyonada ‘Genç Kadınlar Kılıç' takımımız Avrupa 3'üncüsü olarak bronz madalya elde ederken; ‘Yıldız Kızlar Kılıç'ta sporcumuz Nisanur Erbil, ‘Yıldız Kızlar Flöre'de ise Alisa İsbir çeyrek finalde yer alma başarısı göstererek bu zorlu mücadeleyi 5. sırada tamamladı.

 

genc kadinlar kilic madalya

gencler deniz selin mac (2)

 

Porec'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası, 42 ülkeden bini aşkın sporcuya ev sahipliği yaparken; şampiyonada ülkemizi yıldızlar kategorisinde 23, gençler kategorisinde ise 21 sporcumuz temsil etti. Şampiyonada, ‘Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Tuğçe Rana Kaya'dan kurulu ‘Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımımız' sırasıyla Büyük Britanya, Almanya ve Romanya'yı mağlup ederek Avrupa'nın en iyi ilk 3 takımından biri olduğunu kanıtladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

 

deniz selin

Oldukça kalabalık bir milli takım kafilesiyle yer aldığımız şampiyonada ülkemizi temsil eden diğer sporcularımız ise farklı kategorilerde ay-yıldızlı formayla ter döktü. Şampiyonanın ilk günü (22 Şubat) ‘Yıldız Erkekler Epe' kategorisinde sporcularımız Uğur Kınalı 88., Emir Akal 92., Bora Özaltın 109. sırada yer aldı. Aynı gün Yıldız Kızlar Kılıç'ta ülkemizi temsil eden sporcularımız Nisanur Erbil 5., Işıl Ulusaloğlu 12., Tuğçe Rana Kaya 50. Ve Yağmur Erdağlı şampiyonayı 60. sırada tamamladı.

 

genc kiz flore mac-

sinan par mac

 

23 Şubat Pazar günü ‘Yıldız Erkekler Flöre'de piste çıkan sporcularımız Poyraz Tuncer 24., Mustafa Burak Çufadar 36., Can Alkış 51. ve Deniz Emre Şahin 66. olurken; aynı gün ‘Yıldız Kızlar Epe' kategorisinde gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda Damlanur Sönmüş 30., Emine İpek Aydın 53., Yağmur Sönmüş 102. ve Ilgın Betül Şeker 103. sıranın sahibi oldu.

 

tugce rana kaya

nisanur erbil gencler macx

Yıldız Kızlar Flöre kategorisinde 24 Şubat Pazartesi günü piste çıkan sporcularımız Alisa İsbir 5., Lal Ertün 29., Nazlı Ceren Alioğlu 39. ve Eda Feride Demirhan 49. sırada yer alırken; aynı gün ‘Yıldız Erkekler Kılıç'ta sporcularımız Bilgehan Şahlan 15., Sinan Par 37., Muhammed Furkan Kalender 51. ve Murat Sarp Aşık 62. oldu.

 

yildiz erkek flore_1

yildiz erkek kilic mac

Yıldızlarda 25 Şubat'ta başlayan takım müsabakalarında ise; ‘Yıldız Kızlar Kılıç' takımımız 6., ‘Yıldız Erkekler Flöre' takımımız 11. ve ‘Yıldız Erkekler Epe' takımımız şampiyonayı 27. sırada tamamladı. Takım müsabakalarının ikinci gününde piste çıkan ‘Yıldız Kızlar Flöre' takımımız 8., ‘Yıldız Erkekler Kılıç' takımımız 9. ve ‘Yıldız Kadınlar Epe' takımımız 18. oldu.

 

yildiz erkek kilic takim

yildiz kiz epe takim-Gençler kategorisinde karşılaşmalar ise 27 Şubat Perşembe günü ‘Genç Erkekler Epe' kategorisiyle başladı. Bu kategoride sporcularımız Hilmi Taha Ekenler 32., Barış Can 43., Mehmet Tezcan 79. ve Doruk Çika 93. sıradan şampiyonaya veda etti. Aynı gün ‘Genç Kadınlar Kılıç'ta piste çıkan sporcularımız Nisanur Erbil 14., Deniz Selin Ünlüdağ 16., Tuğçe Rana Kaya 25. ve Aylin Çakır şampiyonayı 34. sırada tamamladı.

 

yildiz kiz flore mac-

yildiz kiz epe takimx28 Şubat Cuma günü ‘Genç Erkekler Flöre'de piste çıkan sporcularımız Poyraz Tuncer 56., Baha Baykal Çetinel 64. ve Alp Eyüpoğlu 69. olurken; ‘Genç Kadınlar Epe'de Ilgın Betül Şeker 63., Lal Erman 69. ve Yağmur Sönmüş 81. oldu.

 

yildiz kiz kilic mac

yildiz kiz flore takimx‘Genç Kadınlar Flöre'de 29 Şubat Cumartesi günü mücadele eden sporcularımız Alisa İsbir 32., Nazlı Ceren Alioğlu 47. ve Lal Ertün 50. sıranın sahibi olurken; aynı gün ‘Genç Erkekler Kılıç'ta sporcularımız Muhammed Furkan Kalender 16., Emirhan Çiftci 18., Umut Kaya 25. ve Özkan Zorlu Yıldırım şampiyonayı 46. sırada tamamladı.

 

yildiz kizlar flore mac2

yildiz kizlar flore mac

Gençlerde gerçekleştirilen takım müsabakalarında ise 1 Mart Pazar günü ‘Genç Kadınlar Kılıç' takımımız 3. olarak bronz madalya elde ederken; ‘Genç Erkekler Flöre' takımımız 14., Genç Erkekler Epe takımımız 19. oldu. Şampiyonanın son gününde (2 Mart) piste çıkan  ‘Genç Kadınlar Flöre' takımımız 8., ‘Genç Erkekler Kılıç' takımımız 14. ve ‘Genç Erkekler Epe' takımımız ise şampiyonayı 16. takım olarak tamamladı.

 

baha baykal cetinel

alp eyupoglu mac

cufadardeniz selin unluda

nisanur erbil gencler (2)

Eskrim için yollardayız

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun