Yurt Dışı Turnuvalar Katılım İşlemleri hk.

Federasyonumuz 2018-2019 Faaliyet Programında bulunan (FIE) yurtdışı turnuvalara, Federasyon tarafından belirlenen sporcular haricinde, Milli Takım Sporcularının Belirlenmesi ve Temsil Görevi Verilmesi Talimatı hükümlerine göre katılmak isteyen sporcuların başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde olacaktır.

 

      -  Büyükler kategorisindeki uluslararası müsabakalara katılmak isteyen sporcu ve antrenörlerin  başvurularını turnuvadan en az 21 gün önce yaparak katılım bedelini öğrenmeleri              gerekmektedir.

      -  Yurt dışı Turnuvalar Katılım formlarının federasyona ulaşması ile birlikte katılımcılara ilgili müsabakanın katılım bedeli bildirilecektir. Bu şekilde yapılacak başvurularda dekontun 1 gün içinde gönderilmesi ile birlikte başvuru işleme alınacaktır.

 

Başvuru Formu

 

Bildirilen katılım bedeli; Uçak biletini (İstanbul çıkışlı),belirtilen periyotlara göre konaklama ve Havalimanı-Otogar ile konaklama oteli arasındaki transfer ücretlerini kapsamaktadır. Belirtilen ücretlerin haricindeki diğer tüm giderler katılımcılara aittir. (Müsabaka kayıt ücreti, yemek giderleri, eğer gerekirse otel-salon arası ulaşım ücretleri)

Katılım bedeli haricinde ilk defa katılım gösterecek sporcular için ayrıca FIE lisans ücretlerinin de federasyon banka hesabına ayrıca yatırılması gerekmektedir.

Katılım bedeli antrenör ve/veya idareci içinde ayrıca ödenecektir.

FIE Lisans ücreti         : 25 EUR (Gençler ve Büyükler Turnuvaları için gereklidir)

 

İlgili sezonda ücretini ödeyerek lisans alanlar, bir daha katılacakları diğer turnuvalar için lisans bedeli ödemeyecektir.

 

TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU  BAŞKANLIĞI
HALKBANK
ŞUBE KODU:1523-GERSAN ŞUBE                                                                        
HESAP NO:16100002                                                                               
IBAN NO: TR 06 0001 2001 5230 0016 1000 02

 

DİKKAT EDİLECEK KONULAR:

1- Belirtilen katılım bedeli ve lisans ücretleri yukarıdaki federasyon hesabına, yatırılacağı tarihteki Merkez bankası döviz satış kuruna göre TL olarak yatırılacaktır.

2- Başvuruların sadece nihalizgi@eskrim.org.tr mail adresine yapılması gerekmektedir (Mailinizin alındığına dair teyit alınmasını rica ederiz).

3- Yukarıda belirtilen turnuvalara katılım gösterecek sporcuların idareci veya antrenörleri de katılım bedeli ödeyerek bu müsabakalara teknik kurul onayı ile katılabilirler.

4- Federasyonumuz talimat ve yönergelerine göre katılım göstermeyen antrenörler ve ilgilisi olduğu sporcu için gereken disiplin işlemi uygulanacaktır.

5-Single konaklama yapmak isteyen İdareci, antrenör ve sporcuların belirlenen bedel üzerine günlük 30 EUR ek ödeme yapması ve bu şekilde konaklama yapmak istediklerini bir not ile belirtmeleri gerekmektedir.

6- 02.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye Eskrim Federasyonu Ödül Talimatı Madde 7 şu şekildedir.

 FIE ve CEE tarafından düzenlenen turnuvalara ilgili talimatlar gereği Federasyona katılım bedeli ödeyerek katılım gösteren ve başarılı olan sporculara, aşağıda belirtilen kriterlere göre ödül verilebilir. Buna göre;

        - Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları, Gençler Dünya Kupaları, Büyükler Dünya Kupaları, Büyükler Grand Prix ve Büyükler Satellite ferdi müsabakalarında başarılı olarak madalya alan sporculara, Federasyona ödemiş oldukları katılım bedelinin en fazla tamamı tutarında ödül verilebilir.

        - Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları ferdi müsabakalarında başarılı olarak ilk sekize (5.-8.) giren sporculara, Federasyona ödemiş oldukları katılım bedelinin en fazla %75'i, ilk on altıya (9.-16.) giren sporculara en fazla %50'si, ilk otuz iki'ye (17.-32.) giren sporculara en fazla %25'i tutarında ödül verilebilir.

        - Gençler Dünya Kupaları, ferdi müsabakalarında başarılı olarak ilk on altı'ya (5.-16.) giren sporculara, Federasyona ödemiş oldukları katılım bedelinin en fazla %75'i, ilk otuz ikiye (17.-32.) giren sporculara en fazla %50'si, ilk altmış dörde (33.-64.) giren sporculara en fazla %25'i tutarında ödül verilebilir.

        - Büyükler Dünya Kupaları ve Grand Prix ferdi müsabakalarında başarılı olarak ilk altmış dörde (5.-64.) giren sporculara Federasyona ödemiş oldukları katılım bedelinin en fazla %75'i, ilk doksan altıya (65.-96.) giren sporculara en fazla %50'si tutarında ödül verilebilir.

        - Büyükler Satellite Turnuvalarında başarılı olarak ilk sekize (5.-8.) giren sporculara, Federasyona ödemiş oldukları katılım bedelinin en fazla %50'si tutarında ödül verilebilir.

 

İlgililere ilanen duyurulur.