Kulüplerimizden kamp haberleri

Kulüplerimizden kamp haberleri

Ülkemizde eskrim sporuna ilgi her geçen gün daha da artıyor. Özellikle son yıllarda elde edilen uluslararası başarılar, birçok yeni sporcunun eskrimle tanışmasını sağlarken, geleceğin şampiyonlarını yetiştiren kulüplerimiz de küçük yaştaki eskrimcileri kaynaştıracak, yaz tatilini eskrimle dolu dolu geçirmelerini sağlayacak programlar uyguluyor. Bu programlardan biri de yaz kampları… Türkiye Eskrim Federasyonundan yaz kampına ilişkin gerekli izinleri alan kulüpler bu kamp programlarını sporcularına ve velilere duyurmaya ve kayıt almaya başladı.

İstanbul Parat Ripost Spor Kulübü ile Barış Övünç Eskrim Akademi'nin ortaklaşa düzenlediği yaz kampı Çanakkale'de gerçekleştirilecek. 20-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak yaz kampında, sporcular antrenman, turnuva ve seminerin yanı sıra çeşitli aktivitelerle de yaz kampını tamamlayacak.

Bir diğer kamp ise 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'da düzenlenecek Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonasına hazırlık amacıyla, Ankara Angora Pars Eskrim Spor Kulübü tarafından düzenleniyor. 11-23 Haziran tarihleri arasında 10 gün boyunca bire bir eğitimin verileceği kampa tüm kulüplerin sporcuları katılabilecek. Kamp boyunca eğitimler Angora Pars Eskrim Spor Kulübünün eskrim salonunda gerçekleştirilecek.