Antrenör Denklik İşlemleri hk.

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulları mezunları ile Üniversitelerin Türk musikisi Devlet konservatuarı, Devlet konservatuarı Türk halk oyunları bölümü ile modern dans bölümü lisans mezunlarının Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20 ve 21 inci maddeleri gereğince yapacakları antrenör belgesi başvuru ve denklik işlemleri başlamıştır.

 

Ön başvurusu yapılan branş için transkriptinizin aslını veya noter onaylı tasdikli suretinin ilgili federasyona gönderilmesi gerekmektedir. Federasyonlar tarafından transkript ve ön başvurusu onaylanan adaylardan temel eğitim ve uygulama eğitim muafiyeti olanların belgeleri e-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden düzenlenecektir.

 

Denklik başvurularında sorularınız için ilgili federasyon ile iletişime geçmeniz gerekmekte olup, başvurularınız için herhangi bir başvuru son tarihi ve süre kısıtlaması olmamaktadır. Sisteme yüklemiş olduğunuz belgeleri (Transkript) ilgili federasyona iletmeniz gerekmektedir. Bunun için ilgili federasyon iletişim bilgilerini ve gönderim tercihlerini ilgili federasyon duyurularından takip edebilirsiniz.

 

Yüklenen transkript belgelerinin üniversiteden aslı gibidir onaylı veya noter onaylı olması gerekmektedir. Denklik işlemleri için gelen Referans kodu ile ödemeler T.E.B. Sisteminden yatırılması gerekmektedir. ( Federasyon İban Hesabına Ödeme Yapılmamalıdır. ) 

Muafiyetlerine göre belge alacakların süreçleri aşağıdaki verilmiştir.

 

Denklik başvuru adımları ve başvuru dilekçeleri

Denklik Başvuru Yönlendirme Kılavuzu

 

Bilgi ve başvuru için mail adresi : egitim@eskrim.org.tr