Türkiye Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor

Şampiyonanın bugünkü bölümüne, 141 erkek 113 kız toplam 254 sporcu katılımı gösterdi. Minik erkekler flöre kategorisinde Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Baran Çobanoğlu altın madalyayı kazanırken, İstanbul Anadolu Okçuluk ve Eskrim Spor Kulübünden Tan Sezer gümüş madalyanın sahibi oldu. Göztepe Spor Kulübünden Aras Atasoy ile Marmara Eskrim Spor Kulübünden Arda Tarımcı 3., İstanbul ferdi sporcusu Bora Bestel 5., Fethiye Eskrim Spor Kulübünden Ada Budak 6., Marmara Eskrim Spor Kulübünden Poyraz Ege Liman 7., Ankara Eskrim Spor Kulübünden Erin Yalçın 8. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Minik kızlar flöre kategorisinde ise Ankara ferdi sporcusu Alisa İsbir birinci sırada yer alarak altın madalyayı kazanırken, Altınyurt Spor Kulübünden Şevval Pelin Cantenar ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Ankara ferdi sporcusu Almıla Birçe Durukan ile Marmara Eskrim Spor Kulübünden  Filiz Ece Erdoğan 3., Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Ebru Şahabettinoğlu 5., Altınyurt Spor Kulübünden Fatıma Zehra Anbarlılar 6., Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Begüm Şahabettinoğlu 7., Fethiye Eskrim Spor Kulübünden Lidya Koçgazi 8. olarak bronz madalya kazandı.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı takdim etti.

Başkan Atalı, organizasyonun mükemmel olduğunu belirterek, “Başta Sayın Valimiz Yücel Yavuz Bey olmak üzere Trabzon'da bu güzel organizasyonu düzenlememize vesile olan ve katkı sağlayan tüm yetkililere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.