Türkiye Şampiyonasında minikler kılıç takım ve  süper minikler ferdi flöre müsabakaları oynandı

Türkiye Şampiyonasında minikler kılıç takım ve süper minikler ferdi flöre müsabakaları oynandı

Minik kızlar kılıç takım müsabakaları sonucunda Ela Alpagut, Ela Güneş ve Pınar Miray Şişik'ten oluşan İstanbul Parat Ripost Spor Kulübü A takımı Türkiye şampiyonu oldu. Ekin Bilir, Damla Demirkol, Ayşe Betül Doğan ve Melike Bahar Doğan'dan oluşan Zonguldak ferdi A takımı Türkiye ikinciliğini, Ceren Atalar, Bahar Celep, Gülin Güven ve Ekin Toközlü'den oluşan İstanbul TED Spor Kulübü takımı Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Dereceye giren takımların sporcularına kupalarını ve madalyalarını Trabzon Valisi Yücel Yavuz takdim etti.

Minik erkekler kılıç takım müsabakaları sonucunda Tolga Aslan, Gencer Işık, Alkım Öztürk ve Arda Tanerler'den oluşan Bursa ferdi A takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etti. İsmail Tuna Biçicioğlu, Emirhan Köseoğlu ve Boğaçhan Uyar'dan oluşan Kastamonu Eskrim Spor Kulübü A takımı Türkiye ikincisi olurken, Mehmet Ömer Bayraktar, Ahmet Enes Evli, Enes Talha Kalender ve Furkan Yaman'dan oluşan Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

Dereceye giren sporculara kupalarını ve madalyalarını Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Ortahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi takdim etti.  

Süper minik erkekler flöre kategorisinde Ankara Eskrim Spor Kulübünden Erin Yalçın birinci olarak altın madalyaya ulaşırken, Balıkesir ferdi sporcusu Halim Yiğit Ünver ikinciliği elde etti ve gümüş madalya kapsandık. Mersin Eskrim Spor Kulübünden Engin Deniz Yılmaz ile Balıkesir ferdi sporcusu Kıvanç Kırtay 3., Ankara Eskrim Spor Kulübünden Berk Kıran 5., İstanbul ferdi sporcusu Enes Canki 6., Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Denizalp Güçel 7., Altınyurt Spor Kulübünden Arda Barış Demircan 8. sırada yer alarak bronz madalya kazandı.

Dereceye giren sporcular madalyalarını Uluslararası Eskrim Hakemi ve MHK Üyesi Abdussamet Arslan'ın elinden aldı.

Süper minik kızlar flöre kategorisinde Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Begüm Şahabettinoğlu altın madalya, Balıkesir ferdi sporcusu Elvin Gülışık gümüş madalya kazandı. İstanbul ferdi sporcusu Ela Morhayim ile Mersin Eskrim Spor Kulübünden Elif Yalçın 3., Fethiye Eskrim Spor Kulübünden Doğa Neval Ayyüce 5., Balıkesir ferdi sporcusu Ceylin Gülışık 6., Öankaya Eskrim Spor Kulübünden Berrak Anat 7., Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Öykü Uğur 8. olarak bronz madalyaya ulaştı.

Dereceye giren sporculara madalyalarını milli eskrim hakemi ve müsabaka gözlemcisi Mehmet Şafak takdim etti.