2017 Eylül

YENİ SEZON, YENİ BİR RUH
VE YEPYENİ HEDEFLER


Değerli okurlar, kıymetli eskrim gönüllüleri


Hatırlayacağınız üzere, sizlerle bir önceki sezonun sonu itibarıyla bu köşede buluşmuş ve 2017 yılının ülkemiz eskrim sporu adına son derece başarılı bir sezon olduğu vurgusunu yapmıştık. Yeni sezona başladığımız bu günlerde, sizlerle yeni bir yazı ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığımı belirtmek istiyorum.

Şüphesiz ki yeni sezon, her şeyden önce yeni hedefler, yeni beklentiler demek... Bilhassa son iki yıldır sporcularımızın elde ettiği önemli başarılar, hedef ve beklentilerimizi şekillendirirken bize çok daha güçlü bir yol haritası çizme imkanı sağlıyor. Milli takımlarımızdaki değerli antrenörlerimizin, sporcularımızın gelişim düzeyine doğru orantılı şekilde yaptıkları planlamalar da, Türk eskriminin geleceğini kazanmamız adına bu yol haritamızın rotasını belirliyor. Zira, geleceğimizi kazanmamızın, madalyalar kazanmaktan daha değerli olduğunun farkındayız...

Web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızın yanı sıra, spor medyasından da takip edenler, yeni sezona da iki uluslararası madalya ile başladığımızı anımsayacaktır. Geçtiğimiz ay Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen ve bir FIE organizasyonu olan Uluslararası Satellite Turnuvasında sporcularımız Martino Minuto'nun altın, Enver Yıldırım'ın da bronz madalya kazandığını hepiniz hatırlayacaksınız. Turnuvaya sadece iki sporcumuzun katılmasının ve her ikisinin de madalya ile ülkemize dönmesinin, bu sezonun göstergesi olması açısından da önemli olduğunu düşünüyorum ve her iki sporcumuzu, milli takım antrenörlerimizi yürekten tebrik ediyorum.

Sporcularımızın başarılarında en önemli pay sahiplerinden birinin de, Türkiye Eskrim Federasyonu olduğunu unutmamak gerekir. Zira, yıllık bütçesinin yaklaşık yüzde 70'ini ulusal ve uluslararası faaliyetlere katılıma ve organize etmeye ayıran Federasyonumuz, bu vesileyle sporcularımızın hem deneyimlerini hem de rekabet koşullarını en iyi seviyeye taşımıştır. Yeni sezona da aynı anlayışla başlayan Federasyonumuz, ulusal düzeyde Açık Turnuvalar ile hızlı bir giriş yaptığı yeni sezonu, bu hafta sonu uluslararası düzeyde Antalya'da gerçekleştireceği Circuit Turnuvası ile sürdürecek.
2017 yılını 2018 yılına bağlayacak bu yeni sezonda, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde Avrupa ve Dünya Şampiyonaları başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyondan ülkemize yine gurur veren başarılar getireceğimize inanıyorum.

Bu vesileyle yeni sezonun ülkemize, kulüplerimize, antrenörlerimize, hakemlerimize ve sporcularımıza yeni başarılar getirmesini temenni ediyor, bu sezonun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Murat ATALI
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı