Başkanımızdan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlaması

Başkanımızdan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlaması


Gururumuz gençlerimiz,

 

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı ve ulusal kurtuluş mücadelemizi başlattığı bu tarihi günün 101. yıl dönümüne ulaşmanın gururu içindeyiz. Biliyorum ki; yaşadığımız pandemi süreci gençlerimizin Atalarının kendilerine armağanı olan bu eşsiz günü coşkuyla kutlamasına engel olmayacaktır. Ülkemizin gururu gençlerimiz; bayramını en coşkulu, en gururlu şekilde yaşayacak ve Atamıza olan minnet borcunu en güzel şekilde ödeyecektir.

 

101.yıl dönümünde, ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olarak Samsun'dan doğan güneşin sıcaklığını, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı meşalenin ateşini tüm kalbimizle hissediyoruz. Yüreği vatan sevgisi ve bağımsızlık ateşiyle dolu atalarımızın bizlere emanet ettiği bu onurlu zaferle ne kadar övünsek; atalarımıza ne kadar minnet duysak az… Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu tarihi zaferin tüm isimsiz kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Gençlerimize dün olduğu gibi bugün de tüm kalbimizle inanıyor; onların gücüne, inancına, vatan sevgisine sığınarak geleceğimizi kuruyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ışığında bu ülkeye sahip çıkmaktan, yüzümüzü güneşe dönmekten vazgeçmeyeceğiz.

 

Başta gençlerimizin olmak üzere, tüm ülkemin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor; birlikte sağlıkla nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.

 

 

 

Prof. Dr. Murat Atalı
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı