Bursa’da kılıç heyecanı sona erdi

Bursa’da kılıç heyecanı sona erdi

Bursa ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta sonu (19-20 Aralık) düzenlenen ‘U17 (17 yaş altı) Kılıç Açık Turnuva' pistlerde iki gün süren nefes kesen mücadelenin ardından sona erdi. Çekirge Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maçlar sonucu; kızlarda Pars Eskrim GSK sporcusu ‘Tuğçe Rana Kaya', erkeklerde ise Bursa ferdi sporcusu ‘Tolga Aslan' altın madalya elde etti.
 
‘Adıyaman, Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Zonguldak' olmak üzere Türkiye'nin 7 ilinden toplam 82 sporcunun piste çıktığı turnuvada katılımcılar, Kovid-19 tedbirlerine uyarak iki gün boyunca madalya için ter döktü. Karşılaşmalar sonucunda başarılı sporcular kürsü sevinci yaşadı.
 
Turnuvada dereceye giren sporcular madalyalarını; Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar ve Osmangazi İlçe Müdürü Fedai Din'in elinden aldı. Madalya seremonisinin ardından Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, Şube Müdürü Dağlar ve Bursa Eskrim İl Temsilcisi Necdet Külahçı'ya teşekkür plaketi takdim ederken; Bursa Temsilcisi Külahçı da Recep Koç'a günün anısına hediye verdi.
 
19-20 ARALIK GENEL MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
 
U17 KIZLAR KILIÇ
1-Tuğçe Rana Kaya (Pars Eskrim GSK)
2-Maya Kerkeser (Parat Ripost SK)
3-Yağmur Erdağlı (İzmir ferdi)
3-Pınar Miray Şişik (Parat Ripost SK)
 
U17 ERKEKLER KILIÇ
1-Tolga Aslan (Bursa ferdi)
2-Efe Dinç (Bursa ferdi)
3-Erkan Işık Bacak (Bursa ferdi)
3-Murat Sarp Aşık (Bursa ferdi)
 
bursa_kilic4bursa_kilic2bursa_kilicbursa_kilic5
 
Turnuva Bülteni için tıklayınız.

Eskrimciler Bolu'da Kampta

Hoş Geldin 2021!