Enver’den bir altın madalya daha

Enver’den bir altın madalya daha

Geçtiğimiz hafta Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde düzenlenen Uluslararası FIE Satellite Turnuvasında altın madalya kazanan milli eskrimcimiz Enver Yıldırım, bu hafta da yine aynı turnuvada Belçika'nın Gand kentinde altın madalyaya ulaştı

78 eskrimcinin katıldığı erkekler kılıç kategorisinde oynanan pul müsabakalarında 6 maçını da kazanan Enver Yıldırım, tablo 64'te Belçikalı Mattice Bosschem'i 15-2 yenerek tablo 32'ye kaldı.

Tablo 32'de İtalyan Alberto Arpino ile karşılaşan Enver Yıldırım, rakibini 15-10 yenerek tablo 16'ya yükseldi. Bu turda da Belçikalı Arne De Ridder'i 15-7 yenen Enver Yıldırım çeyrek final oynamaya hak kazandı.

Çeyrek finalde Arjantinli Stefano Ivan Lucchetti ile karşılaşan ve rakibini 15-7 mağlup eden Enver, yarı finalde de Alman Robin SchRoedter'i 15-14 yenerek finale adını yazdırdı.

Final maçında bir başka Alman sporcu Benno Shneider ile karşılaşan milli eskrimcimiz Enver Yıldırım, rakibini 15-13 yenerek Uluslararası FIE Satellite Turnuvasında altın madalyaya ulaştı ve bir hafta içinde ikinci altın madalyanın sahibi oldu.

78 eskrimci arasında tek Türk sporcu olarak yarışan Enver Yıldırım, pul müsabakaları dahil oynadığı topla 13 maçı da kazanarak önemli bir performans sergilemiş oldu.

enver gand 1

enver gand 4

enver gand 3

enver gand 2