Federasyon Faaliyetleri hk.

Bilindiği üzere Covid-19 salgın süreci içerisinde spor faaliyetleri durdurulmuş olup, virüs ile mücadele ve normalleşme süreci kapsamında 01 Haziran 2020 tarihinde antrenmanlara başlama kararı verilmiştir.

 

Bundan sonraki süreçte federasyonumuzca yapılacak veya yapılmasına onay verilecek yurt içindeki her türlü yarışma, turnuva ve şampiyona için önceden Bakanlığımız Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünden onay alınması gerekmektedir.

 

Federasyonumuz 2020 Ekim ayından itibaren, salgınla mücadele tedbirlerini uygulayarak faaliyetlerine başlayacaktır. Turnuvalarımız; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde, günlük programda toplam katılımcı sayısı 100'ü geçmeyecek şekilde (sporcu, antrenör ve hakem dahil) ve öncelikle Bakanlığımız onayı sonrasında turnuvaları organize edecek veya organize edilmesine müsaade edecektir.

 

Eskrim Teknik Talimatımızın 14. maddesi kapsamında, bir il her kategori ve branşta açık turnuva yapabilmektedir. Bu turnuvalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilebileceği gibi kişi, kulüp, kurum ve kuruluşlarca da organize edilebilmektedir.

 

2020-2021 turnuva programımızın oluşturulması için “Açık Turnuva” şekilde turnuva organize etmek isteyenlerin ekte yer alan Turnuva Talep Formunu Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. Düzenlenecek  turnuvalarla ilgili talimatlar ve yapılması gereken işlemler konusunda Federasyonumuzca her türlü destek verilecektir. Onaylanan turnuvaların talimatları 10 Eylül 2020 tarihinden itibaren yayınlanacaktır.

 

Turnuva Talep Formu için tıklayınız.