Genç Flörecilerde Kupa Heyecanı

Genç Flörecilerde Kupa Heyecanı

Gençler Federasyon Kupası kapsamında 24- 25 Ocak tarihlerinde Gebze- Kocaeli'nde düzenlenen Genç Kızlar ve Genç Erkekler Flöre kategorilerinde başarılı sporcular kupalarını aldı. Turnuvayı ziyaret ederek karşılaşmaları izleyen Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, üniversite olarak eskrime katkı sağlamayı sürdüreceklerine işaret etti.

Federasyon yetkilileri ve sporcularla bir araya gelen Aydınoğlu, müsabakanın genel yapısı ve katılım bilgileri hakkında bilgi aldı. Eskrim sporunun gelişimi adına üniversite olarak her zaman destek sunmaya hazır olduklarını kaydeden Aydınoğlu'na misafirperverliği için Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Genel Sekreteri Yılmaz Portakal tarafından plaket takdim edildi.  

 

7564

 

Yapılan karşılaşmalar sonucunda Genç Kızlar Flöre dalında Ankara Ferdi sporcusu Alisa İsbir birincilik kupasının sahibi olurken; Marmara Esk Spor Kulübü sporcusu Büşra Okumuş ikinci, yine Marmara ESK SK sporcusu Lal Ertün üçüncü oldu. Başarılı sporcular kupalarını TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal'ın elinden aldı.

 

76654

 

Müsabakalar sonucunda Genç Erkekler Flöre dalında birinci olan Altınyurt Spor Kulübü sporcusu Poyraz Tuncer kupasını Gebze Teknik Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Nedim Malkoç'un elinden aldı. Müsabaka ikincisi Marmara ESK SK sporcusu Turhan Berke Külcü'ye kupasını Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü  Gökhan Yavaşer takdim etti. Üçüncülük kupasının sahibi Altınyurt SK sporcusu Utku Özyalçın ise kupasını Darıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hikmet Tatoğlu'nun elinden aldı.

 

9764

 

754

 

14452

 

Kupa merasiminin ardından; TEF Genel Sekreteri Portakal, eskrime katkılarından dolayı Dr.Nedim Malkoç'a teşekkür plaketi takdim etti.

 

4534221

 

t65

 

Genç Erkekler Flöre müsabaka sonucu için tıklayınız.

Genç Kızlar Flöre müsabaka sonucu için tıklayınız.