Katılım bedeli ödeyerek uluslararası turnuvalara katılım ve takım maçları hk.

Katılım bedeli ödeyerek uluslararası turnuvalara katılmak isteyen sporcu ve antrenörler, Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda, milli takım kafileleri, organizasyonların açılış, kapanış ve madalya töreni gibi müsabaka dışı zamanlarda da aynı tarz kıyafetlerin giyilmesi ile ilgili genelge hükümlerine göre hareket edeceklerdir. Bu kıyafetleri katılımcılar kendileri temin edeceklerdir.

"Alev" modelinin uygulanacağı kıyafetler, kırmızı, beyaz ve turkuaz renklerinden oluşabilecektir.


Türkiye Eskrim Federasyonu 2018-2019 sezonu Avrupa Yıldızlar U17 Circuit turnuvaları takım müsabakalarına katılım gösterecek sporcular ile ilgili olarak, bu turnuvalarda takım müsabakalarında oynamak isteyen sporcuların başvurularında bu durumu belirtmeleri gerekmektedir. Takım kayıt işlemleri Avrupa Konfederasyonu sisteminden yapılmaktadır.


Kayıt işlemi için Federasyonumuz öncelikle, sporcuların Türkiye klasman sıralamalarına göre kayıt işlemini TUR 1, TUR 2 … şeklinde yapacak olup, sonrasında kafilemizdeki Federasyon görevlisi antrenör veya kafile başkanı tarafından, yapılan ferdi müsabakalarda elde edilen sıralamaya göre en iyi sonuçları elde eden sporcuların TUR 1,TUR 2 … şeklinde takım temsillerinin oluşturulması sağlanacaktır. İlk önce takım müsabakalarının yapıldığı organizasyonlarda ise Türkiye klasman sıralamasına göre oluşturulan takımlar TUR 1,TUR 2 …. şeklinde takım müsabakalarında oynayacaklar ve ülkemizi bu şekilde temsil edeceklerdir.

İlgililere ilanen duyurulur.

Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörlüğü