Sağlıkta Önemli İş Birliği

Federasyonumuz; Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi ile imzaladığı ‘sağlık hizmet protokolü' ile eskrim ailesine katkı sağlayacak iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. İmzalanan protokol çerçevesinde; sözleşme kapsamında belirtilen sağlık hizmetlerinden yararlanmak amacıyla ilgili sağlık kurumuna başvuran ‘Türkiye Eskrim Federasyonu çalışan, sporcu, antrenör, hakem ve aile bireyleri' bu protokolün sağladığı avantajlardan faydalanabilecek.

 

Protokol kapsamında; ‘SGK kapsamındaki tüm bölümlerde hekim muayene farkı yüzde 30 indirimli, ağız ve diş sağlığı muayenesi ücretsiz ve işlemler güncel TDB fiyatları üzerinden yüzde 20 indirimli, yine diş bölümünde panoramik röntgen görüntüleme yüzde 20 indirimli, diyetisyen ilk görüşmesi (vücut analizi) ücretsiz ve kemik taraması yüzde 30- mamografi yüzde 20 indirimli” olarak sunulacak.

 

Bununla birlikte; imzalanan protokol çerçevesinde ‘Covid-19' ile ilgili sunulacak sağlık hizmetlerinde ‘Covid-19 PCR testi 85 TL+ yüzde 8 KDV, Covid-19 sayısal değer (Anti spike) 180 TL, Covid-19 yurt dışı PCR testi ise 150 TL+ yüzde 8 KDV' şeklinde uygulanacak.